02.04.2019

Návštěva korejského profesora Yi Ki Ho na Pedagogické fakultě UHK

V rámci Pedagogických dnů 2019 jsme na Pedagogické fakultě hostili prof. Yi Ki Ho, vedoucího Centra for Peace and Public Integrity, z partnerské instituce Hanshin University, z Jižní Koreji.

Kolegu jsme u nás přijali na týdenní pobyt v rámci programu Erasmus+ Mezinárodní kreditová mobilita.

Prof. Yi Ki Ho pobýval na půdě Pedagogické fakulty ve dnech 24.3. až  30.3.2019.

Nabídl několik zajímavých přednášek a workshopů.
    Ve spolupráci s Katedrou kulturních a náboženských studií PdF proběhla např. jeho přednáška a diskuse na téma: Current political issues in North-east Asia and peace process between North and South Korea, která se setkala s nebývalým zájmem.

Prof. Yi Ki Ho měl v rámci svého pobytu možnost se setkat s korejskými studentkami, které na PdF pobývají v rámci studijního pobytu, zapojil se do panelové diskuse na téma migrace, představil své oddělení a univerzitu českým studentům a kolegům.

Se zástupci Referátu internacionalizace PdF prodiskutoval možnosti rozšíření spolupráce, jak v rámci programu Erasmus+, tak v oblasti odborných stáží, projektů či letních škol, jako dalších prvků vzájemné kolaborace.

Mimoto se účastnil řady setkání a přednášek dalších zahraničních kolegů, kteří byli aktivními hosty Pedagogických dnů 2019, účastnil se exkurze do Chrudimi, kde navštívil mimo jiné Muzeum loutkářských kultur a Muzeum barokních soch.

Jeho pobyt byl velmi přínosný pro obě univerzity a těšíme se na další podobná setkání v příštích letech.

Naposledy upraveno: Nosková Petra, 2.4.2019 7:46