FIM Aktuálně 18. 10. 2019

Zvládání krizových/stresových situací - kurz

Institut dalšího vzdělávání FIM otevírá nový kurz, který je určen zejména pro vyučující středních škol ale i další zájemce.

Čtyřhodinový program kurzu pod vedením Mgr. Gabriely Slaninové, Ph.D., obsahuje:

• Stručné představení základního pojmosloví z krizové intervence - zátěž, krize, trauma. Rozvoj krize - fáze krize, typologie krize (a dle toho postup práce s jedincem v krizi - krizová intervence).
  • Pravidla vedení krizového rozhovoru, otázky v krizové intervenci (dle potřeb účastníků práce s kazuistikami a modelové situace).
  • Specifika práce s dospívajícími v krizi, obvyklé krize v období adolescence.
  • Práce s rodičem v krizi.
  • Péče o sebe jakožto pomáhajícího pracovníka či pedagoga, který se setkává s krizovými situacemi v praxi.

Termín konání: listopad-prosinec 2019.

Podrobnosti najdete zde.