FIM Studenti, Aktuálně, Zahraničí 19. 9. 2023

V zimním semestru přivítala FIM UHK přes 70 zahraničních studentů ze čtyř kontinentů

Ve dnech 14. a 15. září 2023 uspořádala Fakulta informatiky a managementu UHK (FIM UHK) Welcome Meetingy, kde se k zápisu dostavilo přes 70 zahraničních studentů a studentek ze čtyř kontinentů.

V rámci programu Erasmus+ bude po několik dalších měsíců fakultu navštěvovat 68 studujících z Asie, Severní a Jižní Ameriky a Evropy. Více jak polovina přitom přicestovala z mimoevropských zemí. Tři studentky a čtyři studenti denního navazujícího magisterského studia v programech Informační management a Ekonomika a management pak pochází konkrétně z Maroka, Ghany, Turecka, Zambie a Kambodži.

„Zahraniční návštěvníci po registraci obdrželi ISIC a uvítací tašku s modrým tričkem FIM. Během prezentace byli informováni o procesech na fakultě, o kurzech a službách, které UHK nabízí, jak se chovat šetrně k přírodě, tedy jak třídit odpad. Samozřejmě získali potřebné informace o České republice a o Hradci Králové. Nejlepším bodem setkání byla tombola. Deset zúčastněných vyhrálo užitečné propagační předměty, jako jsou lahve na vodu, termo hrnky, tašky nebo zimní čepice a rukavice, “uvedla Eva Pospíchalová ze zahraničního oddělení.

Do začátku nového akademického roku se navíc podařilo v rámci Erasmus+ Credit Mobility Programu podpořit stipendiem dvě studentky a dva studenty z Thajska.