FIM Studenti, Aktuálně 13. 12. 2023

Tým z FIM UHK vybojoval druhé místo ve finálovém kole soutěže BIZ SIM CUP 2023

Autor: Zuzana Dostálová

V pátek 8. prosince 2023 se uskutečnilo finálové kolo soutěže BIZ SIM CUP 2023, ve kterém se utkaly vítězné týmy z předchozích školních kol ze tří univerzit – Univerzity Hradec Králové, Vysoké školy ekonomické v Praze a z České zemědělské univerzity v Praze. Závěrečné klání se odehrálo v Servisním a tréninkovém centru ŠKODA Auto v Kosmonosech u Mladé Boleslavi.

Finálového kola se zúčastnilo celkem 43 soutěžících v 9 týmech, z každé univerzity vždy 3 týmy, které se ve školním kole umístily na prvních třech místech. Tým z Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové (FIM UHK) s názvem „BUDE DOPLNĚNO“, který ve školním kole skončil na 3. místě, si polepšil, a ve finále se umístil na stříbrné příčce. Čtyřčlenný tým si mezi sebe rozdělil finanční odměnu v hodnotě 26 000 Kč. První místo ve finále patřilo soutěžícím z České zemědělské univerzity v Praze a na třetím místě skončil tým z Vysoké školy ekonomické v Praze. Celkem si vítězné týmy odnesly částku 80 000 Kč.

BIZ SIM CUP je soutěž manažersko–ekonomických dovedností, kterou pořádá FIM UHK za podpory společnosti Škoda Auto, a.s. a společnosti SAP ČR, spol. s r.o. Soutěžilo se v logistické hře se zaměřením na udržitelnost. Hrálo se 8 kol po 10 virtuálních dnech.