FIM Aktuálně 27. 3. 2024

Tradiční HIT kariéra opět představila velké množství firem a odborné přednášky

Autor: Zuzana Dostálová

Fakulta v úterý 12. března 2024 hostila téměř čtyři desítky firem v rámci tradičního veletrhu pracovních příležitostí HIT kariéra, kde si studující mohou domluvit téma své závěrečné práce, naplánovat si v konkrétní společnosti praktický projekt nebo navázat spolupráci po pracovní stránce už během studia nebo po jeho ukončení.

Jednalo se již o 16. ročník, a tak už bývá pravidlem, že mezi zástupci firem najdeme naše studenty nebo absolventy. „Je fajn, že HIT kariéru znám i z pohledu studenta a věděl jsem, do čeho jdu, když budu na té druhé straně. Tak se snažím dát ostatním doporučení, vyzdvihnout výhody společnosti Škoda Auto, ale současně vysvětlit, jak funguje praxe a jak ji skloubit se studiem. Snažím se jim zkrátka předat svoji zkušenost,“ uvedl Jiří Tomášek, který studuje 1. ročník navazujícího programu Informační management a ve „Škodovce“, která se veletrhu pravidelně účastní, pracuje už 2 roky.

Naopak Štěpán Martínek, zástupce společnosti GEM System, s firemním stánkem na HIT kariéru vyrazil poprvé. „Byli jsme už několikrát na JobStartu, ale tady je to pro nás lepší v tom, že jsou tu studenti zaměření stejně jako naše firma. Studenti jsou buď již vyhranění a chtějí být developerem či analytikem, anebo se přijdou poradit, jak začít.“

To potvrdil i Dušan Vančura, který je v 1. ročníku studia na FIM, a zatím si spíše mapuje situaci. „Hledám tu příležitosti, dívám se po pracovních stážích během studia a současně bych si rád udělal trošku přehled o firmách, které jsou na trhu práce v rámci mého zaměření, abych věděl, na co se mám během studia více orientovat a podobně.“

Součástí celodenního veletrhu jsou zvané přednášky zúčastněných firem. Letos se s vlastním tématem představilo 15 zaměstnavatelů. Závěr veletrhu byl tradičně věnován setkání zástupců fakulty a prezentujících společností s názvem Modrá fakulta – Váš partner, v rámci kterého fakulta prohlubuje spolupráci se zastoupenými firmami a plánuje další kroky do budoucna.