FIM Studenti, Aktuálně, Zahraničí 17. 5. 2022

Spolupráce s Czech-American TV na Fakultě informatiky a managementu pokračuje

Studenti programu Management cestovního ruchu spolupracují s Czech-American TV (CATV USA) v rámci praktických projektů. Spolupráce je oboustranně prospěšná a představuje světu Českou republiku z různých úhlů pohledu.

Producent a zakladatel Czech-American TV John Honner zavítal na Fakultu informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové (FIM UHK) již podruhé. Setkání, v rámci kterého byly studentům předány certifikáty a ocenění za jejich píli, se zúčastnili zástupci fakulty a náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje pro školství a sport Arnošt Štěpánek.

Projektu CATV USA se John Honner věnuje už 19 let. Jedná se o půlhodinové pořady o přírodních krásách, kultuře a zvyklostech České republiky. Pořad je vysílán v angličtině každý týden v sedm hodin večer v 60 amerických městech na kabelové televizi, kterou sleduje 2,5 milionu domácností. „V první etapě projektu se media tým soustředil zejména na oslovování jednotlivých destinací a na shromažďování podkladů. V současné době se již více zaměřují na komunikaci s médii. Jejich práce je skutečně rozmanitá. Naučí se zejména komunikovat, následně psát články v angličtině, pracovat s redakčním systémem a spoustu dalšího,“ objasňuje John Honner.

Sám zakladatel této neziskové organizace pochází z Jižní Moravy. Později se ale přestěhoval do Spojených států, kde nakonec zakotvil na Floridě. Se studenty tedy komunikuje převážně na dálku, což ale rozhodně není překážkou, ba naopak výhodou, jak sami studenti kvitují, mohou si tak rozvrhnout aktivity dle svých potřeb. Studenti FIM UHK se na tvorbě obsahu vysílání podílejí od ledna 2020. „Praxe u Czech-American TV byla pro mě velkou poctou. Nejen, že je to jedna z mála neziskových organizaci, která propaguje Českou republiku v zahraničí, ale zároveň se jedná o skupinu neskutečně zapálených lidí, kteří jsou pyšní na to, kde žijí a snaží se to ukázat světu. Naučila jsem se mnoho nových věcí, které se mi budou v budoucnu určitě hodit. Jednou z nich je třeba vcelku obyčejná, ale pro život v podstatě důležitá, práce v kolektivu,“ hodnotí spolupráci Terezie Brzková, studentka 3. ročníku Managementu cestovního ruchu.

Součástí květnového setkání bylo také plánování další spolupráce, do které by se nově zapojil Královéhradecký kraj. „Doufám, že budeme pokračovat v tomto duchu a že zájem ze strany studentů bude nadále trvat a jejich výstupy budou stále tak kvalitní. Současně máme v plánu do projektu zapojit další katedry u nás na fakultě,“ uvádí doktor Petr Hruša, vedoucí Katedry rekreologie a cestovního ruchu. John Honner dodává: „Ve spolupráci s Královéhradeckým krajem plánujeme oslovit místní školy a zapojit je do soutěže o nejlepší reportážní videa turistických atrakcí v České republice. Ta nejlepší by pak byla odvysílána prostřednictvím CATV USA.“