FIM Studenti, Aktuálně 24. 10. 2023

Letošní soutěž manažersko-ekonomických dovedností BIZ SIM CUP 2023 klade důraz také na udržitelnost

Autor: Zuzana Dostálová

V pátek 20. října. 2023 se na Fakultě informatiky a managementu UHK (FIM UHK) odehrálo další kolo soutěže manažersko-ekonomických dovedností BIZ SIM CUP 2023, který fakulta pořádá ve spolupráci se společnostmi ŠKODA Auto a SAP ČR.

„V letošním ročníku soutěže byla pozornost zaměřena nejen na ekonomické aktivity ale i na životní prostředí. V simulovaném tržním prostředí měli studenti zajistit distribuci vybraných produktů od výrobce k odběratelům. Každý studentský tým mohl sledovat jak ekonomické ukazatele, tak i dopady svých aktivit na životní prostředí v podobě uhlíkové stopy. Simulační hra tím měla zvýšit povědomí studentů o těchto dopadech. Věříme, že si studenti zodpovědný přístup v tomto směru přenesou i do reálného života,“ upřesnil hlavní koordinátor akce docent Pavel Čech z Katedry informačních technologií.

Do školního kola se letos zaregistrovalo 49 studentů a studentek v celkem 10 týmech. Po několikahodinové napínavé „bitvě“ si první místo nakonec vybojoval tým „Peks“, který zvítězil ve stejném složení i v loňském soutěžním klání a v celkovém finále obsadil třetí místo. Čtyřčlenný tým si mezi sebe rozdělil odměnu 15 tisíc korun.

„Zpočátku jsme nasadili stejnou strategii jako loni, ale brzy jsme zjistili, že je hra každý rok úplně jiná, tak jsme náš postup přehodnotili a vytvořili jsme jiný scénář. Také nutnost klást důraz na udržitelnost nás překvapila, takže jsme se snažili mít co nejméně emisí a tím získat co nejvíce zákazníků,“ uvedl Adam, student 2. ročníku programu Informační management.

Na druhém místě se umístil tým „Harmonická Šestka“, jehož šest členů si rozdělilo částku 10 000 Kč a bronzový čtyřčlenný tým „BUDE DOPLŇENO“ si odnesl odměnu v hodnotě 5 000 Kč.

Všechny tři vítězné týmy postupují do finálového kola, které se koná 8. prosince 2023. Utkají se v něm s nejúspěšnějšími týmy dvou dalších zapojených univerzit. Rozhodující národní finále se uskuteční v Servisním a tréninkovém centru ŠKODA Auto v Kosmonosech u Mladé Boleslavi.