FIM Studenti, Aktuálně, Zaměstnanci, Konference a přednášky 13. 3. 2023

Letošní HIT kariéry se zúčastnilo přes čtyřicet firem

Autor: Zuzana Dostálová

Fakultu informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové (FIM UHK) v úterý 7. března 2023 zaplnily stánky více než čtyřiceti firem v rámci 15. ročníku Veletrhu pracovních příležitostí HIT kariéra.

Veletrh HIT kariéra už má na FIM UHK svoji tradici. Každoročně se v prostorách fakulty představí několik desítek firem, jejichž zástupci jsou návštěvníkům k dispozici téměř celý den. Studenti a studentky si zde mohou domluvit téma své závěrečné práce, naplánovat si v konkrétní společnosti praktický projekt nebo navázat spolupráci po pracovní stránce už během studia nebo po jeho ukončení. „Praktický projekt studentovi umožňuje během jednoho semestru řešit zadané odborné téma či úkol a seznámit se tak s reálnými procesy v konkrétním podniku nebo organizaci,“ upřesňuje proděkan pro studijní záležitosti Tomáš Kozel.

Součástí celodenního veletrhu jsou zvané přednášky zúčastněných firem. Letos se s vlastním tématem představilo 15 firem. „S přednáškou v rámci veletrhu vystupujeme již několikátým rokem. Výhodou je možnost představit širšímu publiku souvislosti, jak to funguje ve firmě, a studenti si tak o nás mohou udělat obrázek,“ vysvětluje Pavlína Mojdlová, IT Recruiter ve společnosti ERA a.s. „Ač vyrábíme světové produkty, jsme pořád poměrně malá regionální firma a je pro nás důležité, abychom vstoupili do povědomí studujících díky možnosti prezentovat se tady na veletrhu, ať už prostřednictvím stánku nebo přednášky. Studenti se po nějaké době často ozvou, protože jim zůstaneme v hlavě. Ve firmě zaměstnáváme hned několik absolventů FIM,“ dodává Jiří Mrenka, školitel ve stejnojmenné společnosti.

Studenti naopak oceňují vysokou koncentraci firem na jednom místě a možnost setkat s jejich zástupci osobně a prodiskutovat možnosti spolupráce. „Za mě je to skvělá akce. Loni jsem touto dobou obcházela stánky, a nakonec jsem se zapsala do trainee programu svého současného zaměstnavatele, kde nyní pracuji na poloviční úvazek na pozici Junior React vývojář,“ sděluje s úsměvem Tereza, studentka navazujícího programu Datová věda.

Závěr veletrhu byl věnován setkání zástupců fakulty a prezentujících společností s názvem Modrá fakulta – Váš partner, v rámci kterého fakulta prohlubuje spolupráci se zastoupenými firmami a plánuje další kroky do budoucna.