FIM Aktuálně, Zaměstnanci 24. 11. 2023

Kurz komunikativních dovedností má na fakultě velký ohlas

Ve dnech 9. – 12. listopadu 2023 absolvovali zaměstnanci FIM UHK intenzivní kurz komunikativních dovedností ve Špindlerově Mlýně.

Účastníci kurzu byli po tři dny v rukou zkušených lektorů, a to Zdeňky Žádníkové Volencové, Jitky Ševčíkové a Václava Tobrmana. Absolvovali různá rétorická cvičení, zážitkové semináře, taneční večery nebo měli možnost individuálně konzultovat své komunikační schopnosti. Třešničkou na dortu bylo vystoupení houslového virtuosa Jaroslava Svěceného.

„Kurz komunikace každému z nás přinesl konkrétní doporučení, na čem musíme zapracovat, co vylepšit a jaké chyby v komunikaci odstranit. Já sám jsem kromě energie obou lektorek obdivoval jejich schopnost dát nám i nepříjemnou zpětnou vazbu velmi kultivovaným a v podstatě příjemným způsobem,“ uvedl děkan fakulty Josef Hynek.

"Kurz komunikačních dovedností jsem si báječně užil. Účastnil jsem se ho poprvé. Vše bylo jak po organizační, tak i technické stránce dobře zajištěno. Je důležité, že FIMka pořádá takové kurzy. Během náročného akademického roku je potřeba dát prostor také mezikatederní spolupráci. Málokdy je prostor se potkat s kolegyněmi a kolegy a popovídat nejen o pracovních věcech.  Za mě to bylo supr," zhodnotil kurz Libor Lněnička z Katedry rekreologie a cestovního ruchu.

„Na letošním kurzu komunikace bylo znát, že se vytvářel na základě našich připomínek v loňském roce. To, co se nám nelíbilo, se změnilo, a tak můžu říct, že v podstatě nemám k letošnímu kurzu téměř žádné připomínky. Bylo fajn, že nás tam bylo tolik. Obě lektorky byly výborné, jejich seminář bych si ráda zase zažila v příštích letech. Oproti předchozím ročníkům zvedly kvalitu kurzu večírky, na nichž jsme měli možnost poslouchat skvělé umělce a taky si zatančit,“ shrnula kurz Pavlína Chaloupská ze stejné katedry.

„Tenhle kurz je pro mě příležitostí seberozvoje! Učitel by neměl „usnout na vavřínech“ , ale stále se posouvat dál, absolvovat nové výzvy… a právě takovou výzvou tento kurz rétoriky a komunikačních dovedností je,“ zhodnotila kurz Dagmar Hrušová.