FIM Aktuálně 10. 10. 2022

Krajské kolo Logické olympiády se uskuteční opět na FIM

Datum konání: 4. 11. 2022, Místo: posluchárna J1, budova J (FIM UHK)

V pátek 4. 11. 2022 bude FIM UHK opět hostit nadané žáky, kteří postoupí v základním kole Logické olympiády. Soutěž pořádá Mensa ČR a pro rok 2022 se přihlásilo neuvěřitelných 94 657 z 3 751 škol.

Žáci se utkají v šesti kategoriích, od žáků 1. stupně základních škol až po studenty středních škol. Maximální věk účastníků je omezen na 20 let. Základní kola proběhnou
opět online – soutěžící se mohou připojit ze školy, z domu, z knihovny, zkrátka odkudkoli, kde je připojení k internetu.

Logická olympiáda je založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.

Více informací naleznete zde.  Harmonogram a rozpis kategorií ke stažení zde.