FIM Aktuálně 17. 4. 2024

I v roce 2023 jsme šetřili PET lahve díky zařízení LOKNI

Automat na perlivou a neperlivou vodu je na fakultě zdarma k dispozici již od října roku 2017, nyní pod novým názvem LOKNI.

Nejen že se jedná o osvěžení zdarma, ale také tím šetříme životní prostředí. Automaty LOKNI se stále rozšiřují nejen na vysokých školách, ale také ve spolupráci se Správou železnic bylo zprovozněno již 12 stanic na vlakových nádražích. Celkově se za loňský rok ušetřilo více než 11 miliónů PETek, které představují 285 tun plastu. Počet uživatelů, kteří pijí v síti LOKNI v průběhu roku překročil hranici 80 000. Díky všem milovníkům filtrované vody se aplikace LOKNI vyšplhala až na 1. místo v kategorii Jídlo a nápoje v App Store.

V rámci UHK se nám společně podařilo ušetřit za loňský rok více než 133 000 PETek, což představuje více než 3,3 t plastu. U nás na FIM to bylo více než 43 000 PETek, což je více než 1 t plastu. Tak na zdraví! :)