FIM Aktuálně 31. 3. 2023

Cenu primátorky města za rok 2022 získal Jan Petružálek z FIM UHK

Ve čtvrtek 30. března 2023 proběhlo v prostorách nové budovy banky ČSOB slavnostní předávání významných ocenění osobnostem z kulturního, sportovního a společenského života ve městě.

Ing. Jan Petružálek získal Cenu primátorky města za tvůrčí vědeckou a publikační činnost v oblasti informačního a znalostního managementu, práci s mládeží a organizaci sportovní činnosti uvnitř i vně Univerzity Hradec Králové.

Jan Petružálek je lektorem na Katedře managementu FIM UHK, kde vyučuje odborné předměty v oblasti marketingu. Zabývá se výzkumem technologie oční kamery a další přidružené techniky, která studuje lidské emoce a chování v reakci na různé podněty, především na internetových stránkách, a optimalizuje jejich použitelnost.

Jako člen výboru oddílu atletiky TJ Sokol Hradec Králové se věnuje tréninku své atletické skupiny, kde připravuje nadějné talenty v několika věkových kategoriích, plánuje např. disciplíny pro mistrovství České republiky v atletice a připravuje následující soustředění. Již tři roky působí na pozici koordinátora sportu na Univerzitě Hradec Králové. Jeho práce zahrnuje tvorbu podmínek a podporu studia, což umožňuje studentům pokračovat ve svém sportování i studiu vysoké školy. Vzácné chvíle volného času využívá ke spojování všech výše uvedených aktivit, aby tak vytvořil synergický efekt a posunul je dále směrem k cíli. Věří totiž, že každá z jeho činností je důležitá a přispívá k celkovému rozvoji a prosperitě sportu, vědy a vzdělání. Tento způsob myšlení a přístup k práci ho dělá jedinečným a úspěšným v oblasti, které se věnuje.

Foto: Jakub Misík a archiv Josefa Hynka