FF Studenti, Aktuálně, Zaměstnanci, Konference a přednášky 31. 5. 2022

Po dvou dnech vědomostního zápolení dospělo celostátní finále dějepisné olympiády ke svému konci

Po dvou dnech vědomostního zápolení dospělo celostátní finále dějepisné olympiády ve středu 25. května ke svému konci. V budově Muzea východních Čech byli vyhlášeni vítězové obou soutěžních kategorií.

Porota ve složení Mgr. MgA. Iva Vachková, Ph.D. (Muzeum hl. města Prahy), Mgr. Dagmar Erbenová, Ph.D. (Gymnázium Karlovy Vary),  Mgr. Alena Černá (Severočeské muzeum v Liberci), Mgr. Michal Sýkora (ZŠ Čakovice), Mgr. Lenka Broklová (ZŠ Brno-Vejrostova) a Mgr. Josef Vávra (Archiv bezpečnostních složek) na základě znalostí prokázaných v náročném testu v kombinaci s obhajobou odborné práce vyhlásila za vítězku I. kategorie Marianu Mohelskou. Na druhém místě se umístil Ondřej Nevěřil a na třetím Barbora Kunešová. Ve II. kategorii zvítězil Petr Vajgl, druhé místo obsadil Libor Staněk, třetí pak David Střížka.
Za naše pracoviště vítězům blahopřáli a knižní ceny předali dr. Martina Bolom-Kotari a dr. Jindřich Kolda.
Po celou dobu konání s organizací vydatně pomáhali studenti Matěj Hencl, Tomáš Pechánek a Mgr. Věra Hanelová.
Je možné, že se k nám do Hradce Králové celostátní finále vrátí i v příštích ročnících. O dění budeme informovat.

Nabídka sekce: Katedra pomocných věd historických a archivnictví