FF Studenti, Aktuálně, Absolventi 7. 5. 2024

Scholarum hledá do svého týmu nadšené odborníky na historii, šikovné didaktiky a učitele dějepisu

Společnost Scholarum hledá do svého týmu nadšené odborníky na historii, šikovné didaktiky a vášnivé učitele dějepisu, kteří by se chtěli zapojit do revolučního projektu vzdělávací aplikace pro děti ve věku od 10 do 14 let. Práce je finančně honorována.

O aplikaci

Aplikace „Poznejme Česko“ představuje zábavnou formou příběhy spojené s českou historií a podněcuje tak rodiny k podnikání společných výletů na konkrétní místa po České republice. Aplikace v sobě spojuje zábavu a vzdělání - kromě společně stráveného času s rodinou, děti skrze ni získají znalosti z české historie, naučí se kriticky myslet a osvojí si základy práce s informacemi. Aplikace navíc obsahuje další interaktivní prvky ve formě otázek a úkolů, které rozšiřují informace o daném tématu a podporují další učení. Design aplikace je navržen tak, aby mohla být využita nejen rodinami na výletech, ale také učiteli při hodinách dějepisu nebo občanské výchovy, instruktory na táborech a lektory v turistických a ostatních volnočasových kroužcích pro děti. Obsah aplikace tvoří přední čeští tvůrci komiksů a multimediálního obsahu pro děti spolu s renomovanými historiky a didaktiky z oboru dějepisu.