FF Aktuálně 9. 5. 2024

Binární Morálka: Nové Perspektivy na AI etiku

Datum konání: 10. 5. 2024 08:00

Dovolte abychom vás pozvaly na mezinárodní filosofický workshop. Půjde o intenzivní jednodenní workshop na velice současné téma etiky umělé inteligence. S rostoucí schopností umělé inteligence (AI) a umělých agentů, jako jsou velké jazykové modely, se téma bezpečnosti  a etiky AI dostává do povědomí veřejnosti. S tím, jak se zlepšují schopnosti těchto systémů, začíná být jasné, že systémy AI budou mít dopad na všechny aspekty našeho života, a proto je třeba pečlivě zvážit, jak tyto systémy začleníme do našeho každodenního jednání. Cílem tohoto intenzivního workshopu je prozkoumat, zda můžeme formulovat etické normy, kterými by se tyto systémy měly řídit, a jak přesně bychom je měli integrovat do společnosti. Za tímto účelem je zapotřebí prozkoumat nové pohledy na problematiku, kterou umělá inteligence a související technologie vytvářejí.

Všechny prezentace proběhnou v anglickém jazyce. Akce se bude pořádat v pátek 10. května, začátek a konec 8:00 – 18:15, konferenční místnost SM4.

V rámci workshopu vystoupí tři pozvaní řečníci:

Steven S. Gouveia Ph.D. (Univerzita v Portu)

Tomáš Hříbek Ph.D. (Filosofický Ústav AV ČR)

Ondřej Krása Ph.D. (Univerzita Pardubice)

Pokud tedy budete mít čas v této době navštívit tento workshop rádi vás uvidíme.

Pro více informací kontaktujte: binarymorality.workshop@gmail.com