Přeskočit příkazy pásu karet Přejít k hlavnímu obsahu
Přejít nahoru

Pedagogická fakulta

Drobečková navigace
Skip Navigation LinksUniverzita Hradec Králové/Fakulty a pracoviště/Pedagogická fakulta/Základní informace
 

​Pedagogická fakulta Univerzity Hradec Králové má v současné době vybudovanou pevnou pozici mezi ostatními fakultami vysokých škol v České republice. Posláním fakulty je vzdělávání podle akreditovaných učitelských i neučitelských studijních programů v oblasti humanitní, pedagogické, sociální, technické, tělovýchovné a umělecké.

Absolventům je podle typu studijního programu udělován titul bakalář, magistr nebo doktor. Kromě toho může být na základě rigorózního řízení udělen titul doktor filozofie.

Na fakultě studuje více jak 4 500 studentů zapsaných v bakalářských, magisterských i doktorských studijních programech, a to v prezenční i v kombinované formě studia. Kromě toho na fakultě studuje přibližně 1 700 účastníků různých forem celoživotního vzdělávání. Počty přijímaných studentů z celé České republiky neustále rostou, zájem však ve většině oborů překračuje kapacitní možnosti.

Hlavní sídlo fakulty se nachází v centru města v blízkosti řeky Labe, další pracoviště sídlí poblíž v dosahu městské dopravy.

 
 
Zápatí
© 2010 - 2014 Univerzita Hradec Králové  |  mapa stránek  -  prohlášení o přístupnosti  -  kontakt