Office 365

Office 365 pro studenty a zaměstnance Univerzity Hradec Králové

Všichni studenti a zaměstnanci UHK vlastní mailovou adresu  v přiděleném tvaru jmeno.prijmeni[.x]@uhk.cz, kde x je pořadové číslo. V rámci poštovních služeb je možné využívat kalendáře, kontakty i úkoly. Pro plnohodnotný přístup je možné využít webové rozhraní nebo aplikaci MS Outlook v aktuálně podporovaných verzích. 

Co je Office 365

Office 365 je on-line služba firmy Microsoft založená na principu předplatného, která existuje ve větším množství licenčních variant. Office 365 Education poskytuje bezplatný e-mail, úložiště dokumentů a jejich online úpravy, zasílání rychlých zpráv a webové konference pro zaměstnance, pedagogický sbor a studenty.

Součástí balíčku Office365 je pro zaměstnance a studenty k dispozici:

  • Poštovní služby a webový poštovní Outlook klient.
    Každý uživatel má k dispozici poštovní schránku.

  • Úložiště OneDrive s online přístupem nebo desktopovým klientem.
    Dokumenty z Wordu, Excelu či PowerPointu je možné prohlížet a upravovat přes webový  prohlížeč. U jednotlivých souborů či u celých složek lze nastavit sdílení s dalšími uživateli. Je k dispozici aplikace OneDrive for Business, která umožňuje synchronizaci souborů mezi úložištěm a lokálními adresáři.
  • Sdílení dokumentů v rámci týmů - Sharepoint online a Teams.
    Pro organizační útvary a týmy lze vytvářet týmové privátní weby, v rámci kterých mohou členové sdílet dokumenty. Na těchto webech je možné provozovat aplikace pro lepší komunikaci v týmu, např. rezervace místností a prostředků, sdílený kalendář, připomínkování a schvalování dokumentů. Pro týmovou spolupráci a komunikaci je doporučeno využít aplikaci Teams.