UHK Studenti, Aktuálně, Zaměstnanci, Konference a přednášky 14. 10. 2019

O diskriminaci a životě s HIV

Datum konání: 14. 10. 2019 16:00–18:30

O diskriminaci a životě s HIV: Právní seminář a beseda s HIV pozitivním člověkem

Platí i ve vysokém školství zákaz diskriminace? Jaká práva mají studenti a jaké problémy řešila Kancelář veřejného ochránce práv? Je ještě v dnešní době třeba bát se HIV a jaké to je žít s infekcí HIV v těle? Na tyto a další otázky odpoví seminář a diskuse na téma "Diskriminace a život s HIV" s lektory z organizace Česká společnost AIDS pomoc.

Program akce:

16:00-17:00 Zákaz diskriminace ve školství (Veronika Bazalová, Jakub Tomšej)

17:00-17:15 Právní aspekty HIV (Jakub Tomšej, Veronika Bazalová)

17:15-18:00 Prevence HIV, život s HIV (Alena Kloučková)

18:00-18:30 Beseda s HIV pozitivní ženou, otázky a odpovědi

Kdo dorazí?

Veronika Bazalová je právnička Kanceláře veřejného ochránce práv, která se zabývá oblastí rovného zacházení a diskriminace.

Alena Kloučková je lektorka České společnosti AIDS pomoc. Netají se s tím, že je HIV pozitivní.

Jakub Tomšej je advokát, který poskytuje bezplatné právní poradenství HIV pozitivním a jiným obětem diskriminace.

Více také na: FB - O diskriminaci a životě s HIV