AIESEC

AIESEC Hradec Králové je lokální pobočkou celosvětové, studenty plně vedené neziskové organizace, která ve 126 zemích spojuje mladé lidi, které pojí zájem o věci kolem nich a kteří chtějí rozvíjet své schopnosti v příjemném studentském prostředí. V aktuální době sdružuje přes 70 000 studentů z celého světa, působí na 1700 universitách a ročně zařídí více než 30 000 stáží a zahraničních výměnných pobytů pro studenty a absolventy vysokých škol.

Historie Naše činnost Zahraniční stáže Členství Kontakty

Historie

Po druhé světové válce, v roce 1946 se zrodila myšlenka „pomoci rozvoji přátelských vztahů mezi členskými zeměmi a zároveň rozvoji lidského potenciálu“ a v roce 1948 byla organizace AIESEC oficiálně založena. Během následujících let se do organizace začali postupně přidávat další země a možnost stáží se rozšířila. Česká Republika se stala členskou zemí v roce 1966.

AIESEC Hradec králové působí na Univerzitě Hradec Králové od roku 2010. Během této doby se jí podařilo vyslat desítky českých studentů na zahraniční stáže, ale i přijmout desítky zahraničních studentů, kteří přijeli do Hradce Králové a okolí. V republikovém srovnání patří spíše k menším pobočkám a na univerzitě je jejími členy okolo 15 studentů. 

Naše činnost

Umožňujeme mladým lidem vyjet na dobrovolnickou či profesní stáž do zahraničí, rozšiřujeme jim obzory a vzděláváme je skrze veřejné tréninky, přednášky či workshopy od úspěšných lidí z praxe. Studenty středních a základních škol v kraji vzděláváme v jazycích i kultuře cizích krajin pomocí projektů EDISON. Pomáháme i místním firmám, které zaměstnávají stážisty z různých koutů světa a tím jsme s firmami stále v kontaktu. V neposlední řadě organizujeme pravidelné akce na UHK jako například Dne studentských příležitostí nebo cestovatelské přednášky SEM&TAM. To vše a ještě víc zařizují členové organizace AIESEC, kteří při škole získávají i praktické zkušenosti, ať už z oblasti prodeje, marketingu či HR. 

Zahraniční stáže

Myslíš si, že je důležité mít dnes zahraniční zkušenosti? Pak s námi vyjeď na stáž! Ať studuješ management, pedagogiku nebo humanitní vědy – u nás si najde své téměř̌ každý. K dispozici máme širokou databází obsahující dobrovolnické či profesní stáže ve více než 120 zemích světa.

Zlomek stáží si můžeš projít zde: www.nastaz.cz , ale bude lepší, když se nám ozveš ve formuláři, který nalezneš v odkazu na konci textu a my ti pomůžeme vybrat stáž na míru. 

Členství

Kde jinde si můžeš vyzkoušet během studia práci v týmu ve spojení se zkušenostmi např. s marketingem, prodejem ve firemní sféře, anebo s organizací projektů. Máš také možnost vést vlastní tým, zorganizovat svůj vlastní projekt, vzdělávat se a zdokonalovat se nebo dokonce vést celou pobočku a díky tomu na vlastní kůži poznat, v čem spočívá management. Taková zkušenost je na trhu práce k nezaplacení. To vše plus každodenní kontakt s lidmi z celého světa. Jestli tě alespoň něco zaujalo a přemýšlíš o členství, tak neváhej a přihlas se. Členy nabíráme vždy na začátku semestru.

Přihlášku ke členství najdeš na www.aiesec.cz/clenstvi

Kontakty 

AIESEC Hradec Králové

hradec.kralove@aiesec.cz     

Stáže AIESEC Hradec Králové

staze-hk@aiesec.cz