Vývoj unikátní platformy pro bezkontaktní měření vybraných klinicky relevantních informací

2015 - 2017. Spoluřešitel: prof. RNDr. Petr Šeba, DrSc. (katedra fyziky PřF UHK)

• Hlavní řešitel: L I N E T spol. s.r.o.
  • Doba řešení: 1/2015 – 6/2017.
  • Program: TA ČR Epsilon.
  • Reg. č.: TH01011453.

Hlavním cílem projektu je vyvinutí světově unikátní platformy pro bezkontaktní měření vybraných klinicky relevantních informací. Projekt navazuje na dosavadní výzkumnou a vývojovou činnost uchazeče, v rámci které byly zkoumány možnosti využití principů balistokardiografie pro účely bezkontaktního měření dechu a tepu pacienta. Cílem předkládaného projektu je vyvinout platformu, která bude schopna bezkontaktně měřit další, klinicky relevantní informace, a to zejména: - R-R intervaly - rychlost pulsní vlny - intrakraniální tlak - rychlost šíření nervového vzruchu Hlavním nositelem projektu je LINET spol. s r.o., přičemž na řešení bude spolupracovat s několika výzkumnými organizacemi (celkem 4 univerzity/nemocnice).