Léčba a péče o osoby s Alzheimerovou chorobou - ekonomická zátěž v kontextu perspektiv vývoje nových léků

2018 - 2021. Hlavní řešitel: doc. PhamrDr. Kamil Musílek Ph.D. (katedra chemie PřF UHK)

• Spoluřešitel 1: Vysoká škola ekonomická v Praze.
  • Spoluřešitel 2: Fakultní nemocnice Hradec Králové
  • Doba řešení: 04/2018 – 03/2021.
  • Program: TA ČR Éta.
  • Reg. č.: TL01000300

Cílem projektu je analýza vývoje počtu osob s Alzheimerovou chorobou a souvisejících potřeb na léčbu a péči v ČR se zaměřením na Královéhradecký kraj a kraj Vysočina. Specifikována bude výše přímých a nepřímých nákladů, potřebnost formálních pečovatelů, lůžek a další souvislosti s výhledem na rok 2050. V modelovaných scénářích bude brán ohled na možný vývoj nových léčiv pro jednotlivá stádia nemoci a z toho možné vyplývající úspory. Realizací projektu vzniknou podklady pro koncepce krajů, s možností generalizaci výstupů pro Českou republiku. Vzhledem k možnostem různých scénářů bude výstupem projektů webová aplikace umožňující nastavení různých parametrů a tím bude zajištěna dlouhodobější aktuálnost modelovaných scénářů.