Centrum transferu biomedicinských technologií - POC

2015 - 2019. Spoluřešitelská pracoviště: katedry kybernetiky, fyziky a chemie PřF UHK.

• Hlavní příjemce dotace: Fakultní nemocnice Hradec Králové
  • Reg. č.: TG02010020.
  • Období řešení: 9/2015 - 12/2019.

Řešení projektu je zásadní součástí systematického provádění transferu technologií ve Fakultní nemocnici Hradec Králové a na Univerzitě Hradec Králové poskytuje tržně orientované ověření přínosů a kvalitativních parametrů inovací a technologií. Pozitivní výsledky tohoto ověřování výrazně zlepšují vyjednávací pozici a směřují vývoj pro komercializaci inovací. Realizace projektu pomáhá překlenout zaváděcí období nového systému transferu technologií a časový nesoulad mezi vynakládáním výdajů na komercializaci a očekávanými výnosy z nejperspektivnějších technologií. Projekt zabezpečí udržení nového systému komercializace (min. do roku 2025) a rozvinutí základního portfólia nabídky technologií obou institucí důkladným ověřením konceptu cca 8 - 13 nových technologií do 31.12.2019.

Na PřF UHK probíhá v rámci tohoto projektu řešení dílčích výzkumných záměrů:

• Využití v ČR netradičních luštěnin k přípravě výživových a dietních výrobků (doc. RNDr. Štěpán Hubálovský, Ph.D.)
  • Vývoj nových nukleofilů pro reaktivaci cholinesteras inhibovaných organofosforovými sloučeninami (doc. PharmDr. Kamil Musílek, Ph.D.)
  • Zařízení pro detekci organismů v uzavřených prostorech (RNDr. Filip Studnička, Ph.D.)
  • Vývoj pasivního akustického intestinoskopu pro detekci správné funkce střev (RNDr. Filip Studnička, Ph.D.)
  • Smart furniture (Ing. Richard Cimler, Ph.D.)
  • Health react (Ing. Richard Cimler, Ph.D.)
  • Podpůrné řešení pro diagnostiku CHOPN – Chronické plicní nemoci (RNDr. Filip Studnička, Ph.D.)