PdF Konference a přednášky 30. 3. 2022

Konference ERIS 22

Datum konání: 1. 12. 2022

Ústav primární, preprimární a speciální pedagogiky PdF UHK
pořádá online mezinárodní vědeckou konferenci

ERIS 22

platforma MS Teams

Konference se bude konat virtuálně, pasivní i aktivní účast je bez konferenčního poplatku.

Program konference ERIS22

Místo konání: online (přihlášeným účastníkům bude zaslán link na připojení přes platformu MS Teams)

Téma konference: Digitální vzdělávání v měnící se společnosti: nové výzvy, rizika, prevence

Cíl konference: zprostředkovat odborné setkání vědeckých pracovníků, učitelů, studentů a dalších zájemců na téma digitálního vzdělávání, jeho rizik, nových výzev, možností prevence atd.

Typ konference: mezinárodní

Jednací jazyky: český, slovenský, polský, anglický

Výstup konference: recenzovaný sborník v elektronické podobě, z vybraných příspěvků bude sestavena elektronická kolektivní monografie

Konferenční poplatek: bez konferenčního poplatku

Tematické okruhy konference

• Digitální technologie jako edukační nástroj 21. století
  • Online rizikové chování dětí a mládeže
  • Prevence online rizikového chování
  • Možnosti primární prevence v měnící se společnosti
  • Práce se sociálním klimatem v době digitálního vzdělávání
  • Inkluzivní aspekty digitálního vzdělávání
  • Digitální vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami
  • Role pedagoga a žáka v digitální době
  • Digitální vzdělávání jako nová výzva současné pedagogiky
  • Multidisciplinární pohled na digitální vzdělávání

Důležité termíny:

do 24. 11. 2022 - zaslání přihlášky zde: přihláška

do 31. 1. 2023 - zaslání příspěvku do sborníku na adresu conferenceeris22@gmail.com

Pokyny pro vystoupení na konferenci:

Doporučená délka vystoupení: 15 minut

Typy příspěvků: vítány jsou teoretické statě, přehledové studie, zprávy z původních výzkumů, příklady dobré praxe, dílčí výstupy z bakalářských, diplomových a disertačních prací apod.

Pokyny pro psaní příspěvků

Rozsah příspěvku: do 10 stran (včetně tabulek, grafů, seznamu literatury, adresy autora).

Doporučený font: Times New Roman, velikost písma 12, řádkování 1.

Struktura:

Nadpis: psát od levého okraje tučným písmem velikosti 14

Autoři: jméno, příjmení, psát bez titulů, od levého okraje, uvést stát (zkratku)

Abstrakt: V rozsahu 4 - 6 řádků, psát od levého okraje

Klíčová slova: 5 – 8 slov, psát od levého okraje

Text: Názvy kapitol psát tučným písmem od levého okraje. Nerozdělovat slova na koncích řádků. Při odkazování na literaturu v textu používat kulaté závorky s údaji: příjmení autora, rok vydání publikace, strana. Př.: (Novák, 2020, s. 10). Tabulky, grafy, schémata, obrázky očíslovat a zařadit do textu.

Literatura: V abecedním řazení podle příjmení autorů. U každého zdroje uvést údaje: PŘÍJMENÍ, Křestní jméno. Název. Místo vydání: Vydavatel, Rok vydání. ISBN (ISSN)

Adresa autora: Tituly, jméno, příjmení, adresa (ulice s číslem popisným, poštovní směrovací číslo, místo bydliště nebo pracoviště) stát, e-mail.

Příspěvky do sborníku/odborné monografie je třeba poslat e-mailem na adresu conferenceeris22@gmail.com nejpozději do 31. 1. 2023. V případě nedodržení uvedeného termínu nebude příspěvek do sborníku/monografie zařazen.

Kontakty na organizátory konference ERIS22

Mgr. Martin Kaliba, Ph.D., martin.kaliba@uhk.cz

Mgr. et Mgr. Petra Ambrožová, Ph.D., petra.ambrozova@uhk.cz

Vědecký výbor konference:

prof. RNDr. Štěpán Hubálovský, Ph.D., Přírodovědecká fakulta, Univerzita Hradec Králové

doc. PhDr. Mário Dulovics, Ph.D., Pedagogická fakulta, Univerzita Mateja Bela

doc. Mgr. et Mgr. Marie Hubálovská, Ph.D., Pedagogická fakulta, Univerzita Hradec Králové

doc. PhDr. Tomáš Čech, Ph.D., Pedagogická fakulta, Univerzita Palackého v Olomouci

doc. PhDr. Jan Lašek, CSc., Pedagogická fakulta, Univerzita Hradec Králové

doc. PhDr. Jana Kantorová, Ph.D., Pedagogická fakulta, Univerzita Palackého v Olomouci

doc. PaedDr. Martina Maněnová, Ph.D., Pedagogická fakulta, Univerzita Hradec Králové

doc. PhDr. Pavel Zikl, Ph.D., Pedagogická fakulta, Univerzita Hradec Králové

Mgr. Martin Kaliba, Ph.D., Pedagogická fakulta, Univerzita Hradec Králové

Mgr. et Mgr. Petra Ambrožová, Ph.D., Pedagogická fakulta, Univerzita Hradec Králové

Organizační výbor:

PhDr. Vladimíra Hladíková, Ph.D., Fakulta masmediálnej komunikácie, UCM v Trnave

PhDr. Lenka Neubauerová, Ph.D., Filozofická fakulta, Univerzita Hradec Králové

Mgr. Anna Hurajová, Ph.D., Fakulta masmediálnej komunikácie, UCM v Trnave

Mgr. Martin Kaliba, Ph.D., Pedagogická fakulta, Univerzita Hradec Králové

Konference ERIS22 je podpořena projektem Otevřené výzvy Prevence online rizikového chování jako téma v pregraduální přípravě učitelů.