PdF27. 2. 2019

Mobitex 2019

Mimořádné ocenění studentek oboru Textilní tvorba na soutěži GRAND PRIX MOBITEX 2019 v Brně

Studenti Katedry výtvarné kultury a textilní tvorby, Pedagogické fakulty, Univerzity Hradec Králové jsou pravidelným účastníkem soutěžní přehlídky Grand Prix Mobitex. Letošního ročníku se zúčastnilo šest studentek 2. ročníku bakalářského studia oboru Textilní tvorba se sedmi textiliemi realizovanými technologií modrotisku pod vedením Mgr. art. Márie Hromadové, ArtD.

Hlavním tématem jejich prací byla konfrontace světa techniky s tradičními a přírodními prvky. Studentky tak vytvořily bytové textilie s technickými detaily, motivy stylizované flóry a fauny, odkazující k folklórní tradici nebo k symbolům leonardovského smýšlení.

Oceněná díla:
Bartůšková Monika / Průřez časem
Blažíčková Marie / Cyber Mona
Blažíčková Marie / Ptačí úlet
Králová Sára / Život na kolejích
Kubišová Kristýna / Folklórní technika
Navrátilová Michaela / Systém času
Pavlásková Lenka / Průhledy

Prezentace vybraných soutěžních prací a slavnostní vyhlášení vítězů proběhlo v rámci veletrhu ve čtvrtek dne 28. 2. 2019 v pavilonu F. Studentky oboru Textilní tvorba z Katedry výtvarné kultury a textilní tvorby, Pedagogické fakulty, Univerzity Hradec Králové získaly mimořádné ocenění za kolekci interiérových textilií realizovaných technologií modrotisku ve spolupráci s firmou Modrotisk Danzinger.

Soutěž GRAND PRIX MOBITEX se koná pravidelně každý rok jako důležitý doprovodný program veletrhu MOBITEX. Soutěž je vyhlašována ve dvou sekcích – vystavovatel, do které se mohou přihlásit vystavující firmy a v sekci student.
GRAND PRIX MOBITEX 2019 – sekce student je určena studentům středních a vysokých škol v České republice a na Slovensku. Studentské práce z období posledního roku mohou přihlásit školy nebo sami studenti návrhy z oblasti nábytku a bytových doplňků: výrobky, prototypy a modely. Předložené návrhy musí splňovat kritérium originality, kreativity, progresivity, nekonvenčnosti a funkčnosti.

Nabídka sekce: Katedra výtvarné kultury a textilní tvorby