PdF Studenti, Aktuálně 15. 6. 2019

Stipendia pro studenty na Broumovské diskuse

Zažijete konferenci, kde se diskutuje o tématech významných pro každého z nás i pro společnost a která probíhá v krásném prostředí broumovského kláštera, národní kulturní památky.

Upozorňujeme studenty, že mohou využít stipendijní nabídky našeho partnera Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov na účast na unikátní dvoudenní konferenci v prostorách benediktinského kláštera v Broumově. Již 6. ročník akce Broumovské diskuse se uskuteční ve dnech 6. - 7. listopadu 2019. Letošním tématem konference je důvěra a porozumění.  Hodnoty, které jsou důležité pro společnost jako celek i pro naši každodennost. 

Studenti mají možnost získat stipendium, které obsahuje příspěvek na dopravu, celodenní stravu, ubytování v broumovském klášteře, účast na dvoudenní konferenci včetně doprovodného programu, pokud nám pošlou přes registrační formulář esej v rozsahu 300 - 500 slov na jedno z následujících témat: 

  1. Jaký je vztah mezi demokracií a důvěrou?
  2. Jak si více důvěřovat a lépe porozumět?

Více informací, jak získat stipendia, naleznete na webových stránkách organizátora. 
Přiděleno bude 45 stipendií pro studenty z celé České republiky.
Program konference naleznete níže ke stažení.

 

Broumovské diskuse jsou konferencí, která se každý rok koná v prostorách benediktinského kláštera v Broumově. Setkání – jehož hlavní program je rozložen do dvou dnů – je výjimečné tím, že poskytuje velký prostor pro debatu (jeden diskusní panel trvá dvě a půl hodiny), a tak je možné diskutovat do hloubky, a nikoliv jen povrchně.


Broumovské diskuse mají za cíl:

  • inspirovat k přemýšlení o důležitých otázkách současnosti;
  • být setkáním lidí, kteří cítí spoluzodpovědnost za svět, v němž žijeme;
  • stát se respektovanou konferencí s celostátním dopadem a v delší perspektivě i s evropským významem.


Specifikem konference je rovněž důraz na principy kultivované demokratické diskuse:

  • věcnost;
  • otevřenost;
  • poctivost;
  • trpělivost;
  • zdvořilost.

Důležitou součástí Broumovských diskusí jsou studenti středních a vysokých škol, kteří mají možnost získat studentská stipendia, účastnit se workshopů anebo se podílet přímo na organizaci akce.


Předcházejících ročníků konference na téma evropská identita, vize vzdělanosti, hrdinství a odvaha, mír a demokracie se zúčastnili například: Miloslav Vlk, Helena Illnerová, Petr Pavel, Václav Cílek, Daniel Kroupa, Pavel Bělobrádek, Vladimíra Dvořáková, Jiří Drahoš, Michal Horáček, Marek Hilšer, Pavel Fischer, Petr Robejšek, Marie Svatošová, Petr Kolář, Zdeněk Velíšek, Tomáš Sedláček, Aleš Chmelař, Karel Kovář – Kovy, Jiří Padevět, Alexandr Vondra a další osobnosti veřejného, duchovního i akademického života.

Soubory ke stažení

Typ Název Datum Velikost
6_Broumovske_diskuse_Duvera_a_porozumeni (2) 20. 6. 2019 1,77 MB