Příměstský tábor

P1130171

TÁBOR JE JIŽ PLNĚ OBSAZEN

Pevnost FF - příměstský tábor Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové 
Kdy? 26. - 30. srpna 2019

Rádi byste zajistili svým dětem zábavný program na poslední dny prázdnin, který je zároveň pomalu připraví na nástup do školy? Jsou Vaše děti zvídavé, rádi se učí nové věci, ptají se a objevují svět kolem sebe? Právě pro ně je určen příměstský tábor, který letos potřetí Filozofická fakulta Univerzity Hradec Králové pořádá. Tábor bude zaměřen na aktivity spojené se společenskými vědami, sociální prací a historií. 

Nemusíte se však bát, že náplní tábora bude studium v učebnách našich fakult nebo dokonce psaní testů či skládání zkoušek. Pro účastníky je připraven bohatý interaktivní program zaměřený na spoustu zajímavých oblastí lidského života, činností a vědění, při kterém budou tvořit, pátrat, učit se hrou nebo třeba sportovat. 

 • Tábor je určený dětem ve věku od 7 do 12 let.
 • Je možné děti hlásit pouze na celý týden. 
 • Program tábora je vždy od 8 do 16 hodin. 
 • Děti je možné na tábor vodit od 7.30 hodin a vyzvedávat do 17 hodin. Místo setkání bude určené v programu daného dne. 
 • Po celou dobu konání tábora bude zajištěn odborný zdravotnický a pedagogický dohled. 
 • Cena pro děti rodičů nezaměstnaných na UHK: 2.100 Kč 
 • Cena pro děti rodičů zaměstnaných na UHK: 1.700 Kč 
 • V ceně je oběd ve školní jídelně Gymnázia J. K. Tyla, která je v blízkosti fakulty a vaří pro žáky základních a středních škol i studenty a zaměstnance Univerzity Hradec Králové. Součástí oběda je polévka, hlavní jídlo (výběr ze dvou jídel), nápoje a ovoce/zelenina. V případě výletů mimo centrum města budou zajištěny obědové balíčky a nápoje po celý den. V ceně je též doprava najatým autobusem na výlet do Archeoparku pravěku Všestary a materiál pro realizaci aktivit. Jídelníček zveřejníme před začátkem tábora.
 • V ceně nejsou svačiny pro děti. Prosíme o vybavení dítěte dopolední a odpolední svačinou. Nápoje po celý den budou zajištěny, nicméně doporučujeme děti vybavit malou (0,5litrovou) lahví.
 • Přihlášení dětí na tábor:  Zbývá několik posledních volných míst. Pro přihlášení kontaktujte Ing. Veroniku Škodrnovou (veronika.skodrnova@uhk.cz). Do e-mailu uveďte jméno dítěte, datum narození, adresu bydliště, jméno kontaktní osoby, její e-mail a telefonní číslo a dále informaci, zda má dítě nějaké zdravotní omezení (alergii, dietu, ...). Přihlášeným zašleme e-mailem údaje pro platbu příměstského tábora. Úhrada se bude konat formou bankovního převodu na účet UHK s přiděleným variabilním symbolem. Nutné je do poznámky příkazu k úhradě uvést jméno účastníka tábora.
 • Doporučené vybavení dětí (ideálně donesené v batohu): 2x svačina; 0,5litrová lahev; opalovací krém; sluneční brýle; pokrývka hlavy; repelent (především při dnech, kdy budou v přírodě); pláštěnka; jízdenky na MHD či městská karta; léky, pokud dítě nějaké užívá.  

 Příměstský tábor se koná s podporou města Hradec Králové. 

Program tábora:

Pondělí:
dopoledne - slavnostní imatrikulace, seznamovací hry, aktivita s Katedrou politologie: Víme, co je EU. Zábavnou formou se při ní seznámíme s EU.
odpoledne - aktivita s Katedrou filozofie a společenských věd: Záchranáři. Jako chrabří záchranáři se pokusíme zabránit hrozící zkáze moudrých knížek a krásných obrazů. 

Úterý:
S Katedrou archeologie se na celý den vydáme do Archeoparku pravěku ve Všestarech.

Středa:
dopoledne - aktivita s Katedrou pomocných věd historických a archivnictví: Malí archiváři. Na sedmi stanovištích si vyzkoušíme sedm umů archiváře.
odpoledne -  aktivita s Historickým ústavem: Putování 2. republikou. Budeme házet "granátem", kreslit mapu ČSR, zkusíme založit nový stát a vymyslet jeho pravidla. 

Čtvrtek:
dopoledne - aktivita s Ústavem sociální práce: Záchranná síť. Vytvoříme mapu záchranné sociální sítě v HK a vydáme se do terénu po stopách hrdinů, kteří zachraňují děti, dospělé i celé rodiny v problémových situacích. 
odpoledne - aktivita s Centrem jazykové přípravy: Hrdinové. Vypravíme se po stopách nejslavnějších hrdinů a ověříme si vlastní odvahu a obratnost v akčních disciplínách. Naučíme se i řadu slovíček z cizích jazyků. 

Pátek
dopoledne - aktivita Jak se učí cizinci česky: zahraniční studenti se na FF učí v létě česky. A my jim při tom budeme pomáhat. 
odpoledne - předání diplomu, závěrečná hra 
Každý den získají děti jedno slovo, které jim pak v závěrečné hře pomůže vyluštit tajenku. Kam je dovede? A co tam objeví? To zatím nebudeme prozrazovat ...

Vyhrazujeme si právo z organizačních důvodů změnit výše uvedený program.  

Dovolujeme si Vás upozornit na skutečnost, že z akce bude pořizován audio-vizuální záznam pro reportážní účely Univerzity Hradec Králové, včetně jeho případného zveřejnění. 
Osoba pořizující záznam za Univerzitu Hradec Králové bude označena a můžete od ní získat bližší informace nebo jí sdělit své přání nebýt na záznamu zachycen. 
Bližší informace ke zpracování osobních údajů naleznete na stránce www.uhk.cz/gdpr.
 

Nabídka sekce: Žijeme FF