FF Konference a přednášky 27. 6. 2019

S prvňáčky o archivnictví

Budoucí studenty si vychováváme takřka od plenek

Doktorand Katedry pomocných věd historických a archivnictví FF UHK Martin Petrus si připravil pro žáky 1. třídy Základní školy v Budyni nad Ohří besedu „O profesi archiváře“. Děti se dozvěděly, co vše archivář musí umět, s čím se často při své profesi setkává a jaký je jeho běžný pracovní den. Martin Petrus k tomu říká: „Žákům jsem se snažil přiblížit existenci archivu jako nezastupitelné instituce ve společnosti. Společně jsme se si prohlédli řadu zajímavých ukázek archiválií, pečetí, erbů, historických peněz a vývoj státního znaku. Děti byly skutečně velice zvídavé a musím přiznat, že u některých otázek jsem se skutečně zapotil. Vše jsme zakončili společným zpečetěním listiny. Nejvíce mne potěšilo, když jeden z přítomných žáků prohlásil, že by chtěl být také archivář.“

Nabídka sekce: Katedra pomocných věd historických a archivnictví