FF Aktuálně 5. 6. 2019

Zahraniční studenti na základní škole SNP

28. a 29. května 2019 se 23 zahraničních studentů FF UHK zúčastnilo projektu Kosmopolita na základní škole SNP v Hradci Králové. Společně se zaměstnanci našeho zahraničního oddělení přichystali pro žáky 5. až 9. tříd atraktivní program, při němž jim přibližovali své rodné země. Připravili si pro ně hry, tanec i vědomostní kvízy a měli s nimi obrovský úspěch.

Zahraniční studenti, kteří se na projektu Kosmopolita podíleli, studují na Filozofické fakultě v rámci programu Erasmus+ Mezinárodní kreditová mobilita. Letošní zastoupení států bylo opravdu bohaté, do Kosmopolity se zapojili studenti z Argentiny, Arménie, Brazílie, Ghany, Keni, Mexika, Nikaraguy, Venezuely a Zambie.

Projekt Kosmopolita se zaměřuje na žáky základních škol. Jeho hlavním cílem je prohloubení jazykových schopností, rozšíření znalostí geografie a také získání základního povědomí o jiných kulturách.