FF Studenti, Konference a přednášky 10. 6. 2019

Studentská archeologická konference letos už počtvrté

Po úspěšných minulých ročnících se na FF UHK bude v září konat čtvrtý ročník konference studentů archeologie.

Letošním tématem setkání bude „Archeologie. Kdo? Co? Kdy a kde?“

Konference je určena pro všechny studenty bakalářských, magisterských nebo doktorských programů archeologie nebo příbuzných oborů. Pořádáním jim organizátoři chtějí umožnit vyzkoušet si výstup na konferenci, prezentovat výsledky svého výzkumu a podělit se o ně s ostatními.

Loňská konference přilákala studenty i z okolních univerzit, jak českých, tak slovenských. Letošní ročník by měl být alespoň stejně tak úspěšný. Zvanou přednášku letos přislíbila archeoložka z Muzea východních Čech v Hradci Králové Mgr. Petra Sehnoutková s tématem: „Ludvík Domečka (1861-1937) – Průkopník východočeské archeologie“.

Délka příspěvků je omezena na maximálně 15 minut (včetně diskuse) a vítaná je i forma posteru. Konference je pro všechny účastníky bezplatná. Pro více informací se můžete obrátit na adresu archcon@uhk.cz nebo facebookovou stránku konference.

Uzávěrka přihlášek je do 30. 6. 2019.

Konference se koná 19. 9. 2019 v Objektu společné výuky (budova A – Hradecká 1227) Univerzity Hradec Králové.