FF Věda a výzkum, Konference a přednášky 10. 9. 2019

Na mezinárodní vědecké konferenci Hradecké dny sociální práce se bude řešit sociální začleňování

Autor: Tomáš Vodička

Opět po roce se do Hradce Králové sjedou stovky vědců z České republiky i zahraničí. Jejich cílem budou XVI. Hradecké dny sociální práce, které se uskuteční 12. a 13. září v Kampusu Univerzity Hradec Králové. Ústředním tématem letošního ročníku bude Sociální začleňování v kontextu sociální práce. Účast na konferenci přislíbila ministryně práce a sociálních věcí ČR Jana Maláčová.

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová vystoupí s příspěvkem, který bude zaměřen na ocenění sociální práce jako klíčového nástroje sociálního začleňování, což odpovídá letošnímu tematickému zaměření konference: Sociální začleňování v kontextu sociální práce.

Hlavním českým řečníkem letošních Hradeckých dnů sociální práce bude Ivan Gabal. Téma jeho přednášky zní: „Jsou změny sociální politiky ČR za čtvrtstoletí výsledkem poznání nebo krizí? Lze s tím něco dělat?“

Chybět nebude ani řada zahraničních vědců a odborníků. Jako hlavní zahraniční host vystoupí Il Nam Kwon – děkan Fakulty sociálních věd z jihokorejské Myognji University. Tématem jeho referátu bude: Overview of Korea's Protection & Support System for Youth at Risk.

Hlavní program, stejně jako v předešlých letech, doplní řada akcí. V pátek se uskuteční panelová diskuse na téma Sociální bydlení. Součástí konferenčního programu bude také prezentace poskytovatelů sociálních služeb, se kterými ÚSP FF UHK dlouhodobě spolupracuje při zajišťování praxí svých studentů.

Letošní Hradecké dny sociální práce se nezvykle uskuteční ve čtvrtek a pátek. Další novinkou je, že hlavní program konference bude tlumočen do znakové řeči.

Organizátorem konference je Ústav sociální práce Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR a Agenturou pro sociální začleňování.

Veškeré akce konference se budou odehrávat v Objektu společné výuky (budova A) Univerzity Hradec Králové na adrese Hradecká 1227. Více informací a kompletní program je k dispozici na webových stránkách www.hradeckednysp.usp-uhk.cz.