FF Studenti, Aktuálně 23. 9. 2019

Katedra filozofie a společenských věd pořádá Filozofickou olympiádu

Filosofická olympiáda je primárně určena studentům absolventských ročníků středních škol v Královéhradeckém a Pardubickém kraji. Organizátorem je Katedra filozofie a společenských věd FF UHK.

Hlavní motivací projektu je snaha představit filosofii jako moderní a svěží disciplínu, která není jen historickým přehledem myšlenek o odtažitých otázkách, ale oborem, jenž dokáže smysluplně přispět k diskusím nad zcela současnými problémy.

Zároveň jde o reakci na skutečnost, že olympiády z chemie, fyziky či matematiky mají dlouholetou tradici a soutěže podobného typu existují i v předmětech jako zeměpis, dějepis nebo v případě jazyků, avšak chybí u čistě společenskovědních disciplín. Projekt filosofické olympiády se pokouší tento deficit napravit a nabídnout možnost realizace rovněž pro studenty, kteří se profilují tímto směrem.

Součástí záměru organizátorů je také nabídnout platformu pro setkávání středoškolských a vysokoškolských učitelů a jejich studentů se společným zájmem v humanitních disciplínách. Současně by mohla filosofická olympiáda sloužit pro vzájemnou výměnu pedagogických zkušeností, didaktických metod, nápadů a otevřenou diskuzi o soudobých tématech ve filosofii mezi všemi zúčastněnými.

Pro přihlášení střední školy do soutěže je třeba nejpozději do 30. 11. 2019 vyplnit přihláškový formulář na internetových stránkách olympiády.