FIM Studenti, Aktuálně 29. 8. 2019

Přednáška prvákům nabídla cenné informace

Autor: Věra Palánová

Přednáškou Vítejte na FIM přivítala Fakulta informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové 29. srpna v AULE OSV své prváky.

Prázdninovou aulu univerzity zaplnilo více než 300 studentů napříč obory. I letošní, již 22. ročník tohoto setkání zorganizoval tým První kroky na FIM (PKNF). Studentská skupina pod vedením doktorky Věry Strnadové založila a spravuje také stejnojmenný portál, který se stal platným pomocníkem pro všechny nováčky na vysoké škole.

„Hlavním význam přednášky vidím v tom, že usnadní studentům prvních ročníků vstup do nového prostředí. Posluchači se zde seznámí s hlavními představiteli fakulty, získají užitečné informace o studiu, tvorbě rozvrhu i zahraničních stážích. Zároveň je představen portál První kroky na FIM, který bude studentům v začátcích pomáhat,“  říká Věra Strnadová.

V první části setkání vystoupili se svými informacemi zástupci vedení fakulty, kteří upozornili na to, co je důležité pro zdárný začátek i průběh studia. Program pokračoval velmi poutavou prezentací studenta Lukáše Smetany z jeho studijních i pracovních výjezdů do Hong Kongu, Tchaj-wanu a Londýna. Jak sám řekl: „Nehledejte, proč to nejde, ale proč ano. Určitě to stojí zato.“ Apeloval na studenty v souvislosti se zahraničními stážemi, které fakulta výrazně podporuje.

Dominik Horníček, vedoucí PKNF a jeden z hlavních organizátorů této akce uvádí: „Samotná přednáška se konala ve velmi přátelském duchu. Studenti se aktivně dotazovali a byl na nich vidět zájem o studium nejen v akademické části, ale zejména v té studentské, kde jsme hodně diskutovali. Mám radost, že letošní ročník opět předčil má očekávání a už se těším na další. Chtěl bych poděkovat svému týmu za skvěle odvedenou práci a výborně připravenou přednášku. Jsem rád, že nás fakulta podporuje a že samotní studenti hodnotí naši činnost velmi pozitivně.“