FIM Aktuálně, Zahraničí, Konference a přednášky 1. 5. 2019

CZECH IT OUT 2019 přivítá zahraniční studenty

Datum konání: 8. 7. 2019 - 5. 8. 2019

Fakulta informatiky a managementu UHK realizuje i v letošním roce program letní školy Czech it Out 2019.

V současné chvíli je registrováno 130 zahraničních studentů ze sedmi partnerských univerzit, což je z hlediska počtu přihlášených studentů nejvíce ve své historii. Letní škola bude zahájena 8. 7. 2019, kdy bude zároveň zahájena prezenční výuka odborných předmětů. Slavnostní ukončení letní školy je plánováno na 5. 8. 2019.

Zahraniční i čeští student jsou registrováni do čtyř odborně zaměřených proudů – Modern Information Technologies 1, Modern Information Technologies 2, Business and Intercultural Studies 1, Business and Intercultural Studies 2. Vedle odborných předmětů si studenti vybírají ještě dva volitelné předměty dle vlastních preferencí. Na výběr jsou jazyk český, anglický a německý, Agent Based Modelling a Fundamentals of Marketing. Vždy v pátek dopoledne budou probíhat odborné přednášky a semináře, nazvané Academic talks, jejichž cílem je podpořit aktivní interakci mezi studenty a akademiky. Výuka je vedena v anglickém jazyce pedagogy ze všech kateder FIM UHK. Studenti mohou získat po úspěšném absolvování výuky šest kreditů.

Program letní školy je zároveň doplněn celou řadou doprovodných akcí, jejichž cílem je nejenom ukázat zahraničním studentům zajímavá a atraktivní místa především východních Čech, ale také zprostředkovat setkání s manažery úspěšných firem, které působí ve východních Čechách. Všechny doprovodné aktivity jsou organizovány ve spolupráci se studenty Katedry rekreologie a cestovního ruchu, kteří oceňují možnost obohatit se touto praxí o manažerské zkušenosti.