O nás

Centrum informačních technologií (CIT) je celoškolský útvar spadající do oblasti působnosti prorektora pro vnitřní záležitosti. Tento útvar vznikl sloučením jednotlivých fakultních a rektorátních IT útvarů. Prioritou nového pracoviště je zachování kontinuity, kvality a rozsahu služeb, které doposud poskytovaly lokální IT útvary v rámci jednotlivých fakult školy, zrychlení vyřizování a evidenci jednotlivých požadavků, snížení provozních nákladů na správu ICT. Celoškolský útvar CIT se skládá ze čtyř úseků, které budou vzájemně kooperovat a společně zajišťovat ICT služby napříč UHK. Základními okruhy činností jsou správa informačních, komunikačních a multimediálních technologií na celé univerzitě. Oddělení CIT připravuje podle potřeb vedení univerzity studie rozvoje informačních technologií na UHK. Dále také vytváří a podílí se na rozvojových projektech univerzity a účastní se dalších projektů mimo UHK.
Základním okruhům činnosti CIT odpovídá i vnitřní struktura oddělení.

CIT zajištuje provoz IS/STAG jakožto primárního systému pro evidenci studií a věcí s nimi souvisejících. Provoz infrastruktury zajišťuje Úsek serverové a síťové infrastruktury, vlastní správu aplikace a jejích nadstaveb pak Úsek vývoje a správy aplikací. Pro přímou podporu uživatelů jsou na fakultách a Ústavu stanoveni Fakultní konzultanti IS/STAG, Úsek vývoje a správy aplikací také poskytuje přímou podporu těmto konzultantům, studijním oddělením a ve specifických případech i ostatním zaměstnancům či studentům UHK. Úsek vývoje a správy aplikací též zajišťuje školení a přímé konzultace dle potřeb součástí UHK, napojení IS/STAG na jiné systémy UHK či externích institucí a komunikuje s dodavatelem IS/STAG. Jako samoobslužný informační prostředek je postupně budována wiki na adrese https://wiki-is.uhk.cz/.

1. Úsek podpory koncových uživatelů
  • provoz výpočetní techniky a software podle potřeb uživatelů,
  • podporu uživatelům informačních technologií,
  • uživatelská podpora s provozem pevných a bezdrátových sítí na UHK,
  • zajištění uživatelské podpory při práci s informačními systémy UHK,
  • poradenství - asistence při zaškolení uživatelů, řešení technických problémů,
  • příprava, koordinace a zpracování technických specifikací pro výběrová řízení,
  • správa mobilních telefonů a zaměstnaneckého benefitního programu mobilních telefonů,
  • provádění zvukařské, projekční a fotografické práce při zabezpečování výukových, odborných a společenských akcí UHK,
  • evidence a správa autorských děl v evidenci UHK,
  • profylaxe multimediálního vybavení učeben.

2. Úsek serverové a síťové infrastruktury

• správa serverů,
  • správa síťových technologií,
  • správa databází,
  • správa adresářových služeb,
  • správa poštovní infrastruktury,
  • správa ekonomických systémů,
  • správa e-learningového systému,
  • virtualizace systémů, cloudové služby.

3. Úsek vývoje a správy aplikací
  • provoz IS studijní agendy a souvisejících aplikací,
  • správa a rozvoj knihovních systému,
  • správa webové prezentace UHK, vývoj a údržba webových aplikací,
  • správa identit a systémová integrace dat,
  • správa agendy identifikačních průkazů a přístupového systému,
  • analytická a programová řešení úloh pro potřeby univerzity,
  • zpracování a bezpečné předávání dat externím institucím.

4. Centrum služeb UHK

CS UHK se nachází v budově A - Objektu společné výuky, kde nabízíme kromě agendy ID karet i další služby, jež jak doufáme, usnadní vaše studium na UHK. Společné Centrum služeb UHK pokrývá požadavky studentů spádově působících v budově J (FIM), v budově A (OSV) a v budově S (PřF).

Výrobu, distribuci a revalidaci identifikačních karet zajišťujeme pro celou univerzitu, pro všechny studenty i zaměstnance.

• výroba, distribuce a revalidace (prodloužení platnosti) identifikačních karet,
  • tiskové služby – černobílý i barevný tisk a kopírování, skenování do e-mailu,
  • změna hesla a odblokování studentských uživatelských účtů,
  • podpora při elektronickém odevzdávání kvalifikačních prací do eVŠKP,
  • možnost objednání tisku a vazby kvalifikačních prací prostřednictvím www.dp-hk.cz,
  • výdej vytištěných a do pevné vazby svázaných kvalifikačních prací,
  • podpora při bezdrátovém připojení do sítě Wifi na UHK,
  • kroužková vazba,
  • laminace,
  • výroba a distribuce multimediálních datových nosičů (CD/DVD) včetně potisku a duplikace,
  • digitalizace VHS výukových programů.

VybratTypNázevVytvořenVelikost
Veřejné dokumenty
1. 8. 2014
Interní dokumenty
1. 8. 2014

Nezobrazí-li se Vám dokumenty v této sekci znamená to, že nemáte dostatečná oprávnění nebo nejste přihlášeni, prosím přihlaste se pro přístup na tuto stránku.

Naposledy upraveno: Jeništová Drahomíra, 6.6.2017 12:46