27.08.2018

  Upozornění na phishingový útok

  Rádi bychom Vás upozornili na podvodné emaily, který jsme v poslední době zaznamenali.

  Buďte k e-mailům z neznámých zdrojů velmi obezřetní. Pokud máte podezření, že jste podvodný e-mail obdrželi, nereagujte na něj a v žádném případě neklikejte na odkazy a přílohy, které bývají součástí podvodné zprávy. Správci Centra informačních technologií na UHK nikdy nepožadují sdělení hesla prostřednictvím e-mailu.

  Pokud jste již na odkaz klikli a požadované údaje vyplnili, postupujte následovně:
  1. neprodleně si změňte heslo na adrese www.uhk.cz/heslo (návod na https://www.uhk.cz/cs-CZ/centrum-informacnich-technologii/Poradna/Informacni-systemy-a-vypocetni-technika/Pristupove-udaje/Zmena-hesla)
  2. kontaktujte CIT (https://www.uhk.cz/cs-CZ/Informacni-portal/info) pro odblokování vašeho účtu
  3. pokud jste stejné heslo použili i na jiných účtech mimo UHK (emailové schránky, webové služby atp.), doporučujeme změnit i tam  Ukázka phishingového e-mailu z 26.8.2018  Ukázka phishingového e-mailu z 21.8.2018  Ukázka phishingového e-mailu  ze 7.8. a 8.8.2018

  7.8. a 8.8. byly zaznamenány phishingové e-maily s odkazen na webový formulář velice podobný rozhraní OWA (Outlook Web Access) a přihlašovacímu formuláři do Office 365. 
  Buďte prosím obezřetní a pečlivě prověřujte, na jakou webovou adresu vyplňujete přihlašovací údaje. Při sebemenší pochybnosti kontaktujte pracovníky CIT nebo centra služeb.

  Ukázky webového formuláře po kliknutí na odkaz