Jižní Korea Sangmyung University - výměnný pobyt
Studuj sociální práci!
Budova E - sídlo Ústavu sociální práce
Akreditovaný kurz MPSV "Jednání s klientem v obtížných situacích"
Výuku na FF UHK obohacují zahraniční odborníci
Zajímavé přednášky na ÚSP
    03.10.2016

Třináctý ročník konference Hradecké dny sociální práce

Ve dnech 23. – 24. 9. 2016 se v prostorách Univerzity Hradec Králové konala pod záštitou rektora Univerzity Hradec Králové Prof. Ing. Kamila Kuči, Ph.D. již tradiční mezinárodní vědecká konference XIII. Hradecké dny sociální práce na téma „Podpora člověka v jeho přirozeném prostředí“ kladoucí si za cíl přiblížit a zmapovat možnosti podpory člověka závislého na péči jiné osoby v jeho přirozeném prostředí.

Účastníci konference věnovali ve svých příspěvcích a následné diskusi pozornost významu rodiny při zajišťování péče, možnostem sociální práce ve veřejné správě, péči o lidi s duševním onemocněním i tématu vzdělávání a kvalifikaci sociálních pracovníků. Významným tématem konference byla též transformace sociálních služeb usilující o navrácení uživatelů pobytových sociálních služeb do společnosti. Vzhledem k pestrému obsazení jednotlivých sekcí se podařilo nahlédnout zmíněná témata jak z úhlu teoretického, tak z úhlu pohledu samotné praxe, přičemž úzké propojení těchto dvou perspektiv je pro kvalitní výkon sociální práce nezbytné.
    Konference proběhla za hojné účasti našich odborníků z akademické sféry i praxe sociální práce a za účasti mnoha odborníků ze zahraničí (USA, Jižní Korea, Taiwan, Norsko). Posloužila tak, stejně jako již v minulých letech, k vytvoření platformy pro prohloubení stávajících a navázání nových kontaktů na poli vědeckém, odborném i vzdělávacím. Výstupem z konference bude recenzovaný sborník příspěvků, jehož cílem je zprostředkovat diskutovaná témata i širší odborné komunitě.
    Organizátorem konference bylo Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR ve spolupráci s Ústavem sociální práce Univerzity Hradec Králové. Konference se uskutečnila jako součást projektu Ministerstva práce a sociálních věcí ČR „Život jako každý jiný“. Součástí konference byl i doprovodný společenský a kulturní program.

Naposledy upraveno: Křížová Radana, 3.10.2016 13:0