Jižní Korea Sangmyung University - výměnný pobyt
Studuj sociální práci!
Budova E - sídlo Ústavu sociální práce
Akreditovaný kurz MPSV "Jednání s klientem v obtížných situacích"
Výuku na FF UHK obohacují zahraniční odborníci
Zajímavé přednášky na ÚSP
    06.01.2016

Přednáška ředitele Odboru sociálních služeb MPSV

Ředitel Odboru sociálních služeb MPSV Mgr. David Pospíšil představil studentům ÚSP UHK současnost i budoucí trendy ve financování sociálních služeb v kontextu plánování na úrovni krajů a státu

Ve středu 16. prosince 2015 uvítal Ústav sociální práce UHK na své půdě ředitele odboru sociálních služeb MPSV Mgr. Davida Pospíšila, který před početným publikem studentů, pedagogů i praktiků sociální práce prezentoval přednášku na téma „Nové výzvy financování sociálních služeb v kontextu plánování na úrovni krajů a státu“.

V první části přednášky Mgr. Pospíšil představil základní legislativní normy, vymezující aktéry na poli sociálních služeb, jejich kompetence a nejdůležitější úkoly v zabezpečení a plánování sociálních služeb. Vedle toho byly uvedeny základní strategické plány MPSV a následně zdroje a cesty financování podporovaných sociálních služeb.
    Ohlas a následně silnou diskusi vzbudila předpověď rozvoje soukromých poskytovatelů pobytových sociálních služeb v České republice v následujících letech. V centru debaty se objevily zejména otázky po garanci kvality poskytovaných sociálních služeb v těchto zařízeních.

Touto přednáškou navázaná spolupráce Ústavu sociální práce UHK a odboru sociálních služeb MPSV nekončí. I do budoucna bude ÚSP UHK spolupracovat s tímto odborem jak na odborných otázkách, tak na zprostředkování aktuálních informací MPSV studentům i odborné veřejnosti formou dalších přednášek či seminářů.

Naposledy upraveno: Křížová Radana, 6.1.2016 13:29