Jižní Korea Sangmyung University - výměnný pobyt
Rektorský sportovní den 2017
Budova E - sídlo Ústavu sociální práce
Akreditovaný kurz MPSV "Jednání s klientem v obtížných situacích"
Zajímavé přednášky na ÚSP
    05.10.2016

Noc vědců na ÚSP s Policií ČR

Dne 30. 9. 2016 proběhla na Univerzitě Hradec Králové akce Noc vědců. Letošní rok se vyznamenal obrovskou návštěvností a velmi pestrým programem. Také Ústav sociální práce měl velký úspěch se svou částí programu.

Díky dlouhodobé a velmi pozitivní spolupráci Ústavu sociální práce s Policií České republiky jsme mohli shlédnout ukázku práce policejního psovoda, diskutovat s policejním preventistou por. Bc. Janem Čížkovským na libovolná témata a také jsme měli možnost si  na vlastní kůži zažít práci tzv. "šmejdů", kteří neustávají vymýšlet nové praktiky na oklamání důvěřivých seniorů. Tím se zabývá preventivní projekt "Nedáme se", který je nedílnou součástí policejní prevence v Královéhradeckém kraji pod taktovkou samotné autorky projektu "Šmejdi" PhDr. Romany Mazalové, za přispění herců z divadla Jesličky v Hradci Králové.
    Dalším programem byla i přednáška dr. Daniely Květenské, která se zabývala - jak jinak - uplatnění sociálních pracovníků v trestní justici a také soutěž pro všechny účastníky Noci vědců.
    Všem zůčastněným děkujeme za spolupráci a návštěvníkům Noci vědců za aktivní a hojnou účast.
    Více o akci zde a zde

Naposledy upraveno: Křížová Radana, 5.10.2016 15:45