26.01.2018

  Na ústavu sociální práce se uskutečnilo školení InFormal

  Ve dnech 19. a 20. ledna 2018 propůjčil Ústav sociální práce Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové dvě učebny mezinárodnímu školení učitelů a edukátorů.

  Školení je součástí širšího cyklu vzdělávacích akcí pod značkou InFormal, které má za cíl integraci formálního a neformálního učení v oblasti formálního vzdělávání. Akce jsou financovány z programu Erasmus+ a mají široké zaměření od InFormal Basic (základní kurz), přes InFormal Quality (zaměřený na standardy kvality), po např. InFormal Creativity či InFormal GoVisual (zaměřené na kreativní nebo vizuální metody ve vzdělávání). Setkání aktivně probíhají od roku 2014 v různých, nejen evropských, zemích. 

   
  Školení, které se konalo v Hradci Králové od 13. do 22. ledna 2018 byl právě zmiňovaný InFormal Basic a byl první z řady tří vzájemně navazujících akcí. V tomto případě se jedná rozsáhlejší projekt strategického partnerství mezi osmi zeměmi (ČR, Polsko, Maďarsko, Rumunsko, Lucembursko, Itálie, Portugalsko a Jižní Korea). 

   
  Tento projekt je koordinovaný královéhradeckou dobrovolnickou a kulturní organizací KURO Hradec Králové z. s., avšak FF UHK je již partnerem v dalším cyklu projektu InFormal, který se uskuteční v letech 2018 a 2019 v Lucembursku a Arménii a kterého se za Českou Republiku budou účastnit pedagogové z naší filozofické fakulty.  Hodnocení jednoho ze zahraničních účastníků najdete ZDE.


  Ing. Lukáš Válek • Více z Novinky

Naposledy upraveno: Kašparová Lenka 1, 26.1.2018 13:42