Jižní Korea Sangmyung University - výměnný pobyt
Stáhněte si průvodce prváka!
Budova E - sídlo Ústavu sociální práce
Akreditovaný kurz MPSV "Jednání s klientem v obtížných situacích"
Zajímavé přednášky na ÚSP
    15.03.2016

Global Agenda for Social Work and Social Development

Zahraniční studenti na UHK u příležitosti Světového dne sociální práce (15. 3. 2016) diskutovali o povaze tzv. Global Agenda for Social Work and Social Development.

U příležitosti Světového dne sociální práce, který byl vyhlášen International Federation of Social Workers (IFSW) a International Assotiation of Schools of Social Work (IASSW) na 15. 3. 2016 a nese podtitul Promoting the Dignity and Worth of Peoples (česky pod titulem: Společnosti se daří, když důstojnost a práva všech lidí jsou respektované), diskutovali zahraniční studenti problematiku nastavení dlouhodobých cílů sociální práce obsažených v tzv. Global Agenda for Social Work and Social Development.
    Diskusi v anglickém jazyce moderoval dr. Smutek z ÚSP UHK, který představil témata a cíle globální agendy sociální práce a vyzval ke kritické reflexi těchto cílů. Diskuse vedla k rozboru nastavení globální agendy z pohledu střetu kultur a bylo hojně využito jedné z klíčových konceptualizací uplatňování vlivu, moci a autority podle J. Habermase. Tato diskuse vedla studenty k reflexi toho, jak profese sociální práce působí na společnost, v čem se snaží uplatňovat na konsensus orientované tzv. komunikativní jednání (subjekt-subjektové), a kdy se přiklání k instrumentálnímu/strategickému jednání (subjekt/objektové).

PhDr. Martin Smutek, Ph.D.
    Ústav sociální práce UHK

Naposledy upraveno: Křížová Radana, 15.3.2016 13:15