Jižní Korea Sangmyung University - výměnný pobyt
Rektorský sportovní den 2017
Budova E - sídlo Ústavu sociální práce
Akreditovaný kurz MPSV "Jednání s klientem v obtížných situacích"
Zajímavé přednášky na ÚSP
    14.12.2016

Dr. James Hill na ÚSP

Ve dnech 5. a 6. 12. 2016 hostil Ústav sociální práce UHK zahraničního hosta, dr. Jamese Hilla z USA, který momentálně působí v American Common Law Center při University of Taras Shevchenko na Ukrajině. Jedná se o zkušeného odborníka i pedagoga v oblasti forenzní psychologie a sociální práce s rodinou.

J. Hill prezentoval v pondělí 5. 12. 2016 přednášku na téma „Families at Risk or in Crisis“, která se ve spolupráci s FF UHK konala na půdě Filozofické fakulty a které se zúčastnili zahraniční studenti z Chile, Ghany, Bolívie a USA. Diskuse se konala převážně na téma posuzování životní situace a odlišnosti v chápání sociálních norem v různých zemích světa.
    V úterý 6. 12. 2016 prezentoval J. Hill na půdě ÚSP UHK téma, které se týkalo soudobého práva v USA v oblasti trestní justice a místa pro systém sociální ochrany dětí v něm. Semináře se účastnili studenti z Taiwanu, Koreje, Indie a České republiky. Diskuse se zaměřila především na možnosti tzv. restorativní justice a její (převážně limitované) možnosti uplatnění v tradici retributivního práva v USA.
    PhDr. Martin Smutek, Ph.D.

Naposledy upraveno: Křížová Radana, 14.12.2016 14:39