Dofoukni si mozek vědomostmi! U nás ho nahustíš nejlíp.
UHK International Day | 21. 11. 2018
5. univerzitní hokejové derby: UHK vs. UPCE | 13. 12. 2018
Univerzitní knihovna zrealizovala záměr v oblasti nákupu e-knih
Připomeňte si s námi důležitá „osmičková“ výročí
Zaregistrujte se do Absolventského klubu UHK a zůstaňte ve spojení
    18.04.2015

Zelená fakulta Univerzity Hradec Králové uklidila řeku Orlici

Aby dostáli své fakultní barvě, tedy zelené, rozhodli se studenti i zaměstnanci Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové, že v sobotu 18. dubna 2015 vlastnoručně napomohou zlepšení životního prostředí v okolí svého města. Zúčastnili se proto úklidu jednoho z nejvýznamnějších východočeských vodních toků, a to v rámci účasti na každoroční akci Čištění řeky Orlice.

Skupina patnácti odvážlivců z hradecké „fildy“ se v sobotu i přes nepřízeň počasí vydala na kánoích z Třebechovic pod Orebem do Svinar. Jejich cílem bylo přispět k čistotě řeky, zbavit ji odpadu, který se do vody a jejího okolí dostal lidským přičiněním, a také si společnou akci studentů a zaměstnanců školy užít.

Vyrostla jsem na březích Orlice, řeku a přírodu okolo ní mám tedy pod kůží. Ráda bych, aby se zájem o čistotu Orlice dostal pod kůži i studentům hradecké fildy. V letošním roce jsme se této akce účastnili poprvé, nicméně zájem našich studentů mě velmi mile překvapil a prokázal, že to byl krok správným směrem,“ říká děkanka Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové Pavlína Springerová.

Čištění koryt řek, přilehlých břehů a slepých ramen v Přírodním parku Orlice se konalo již poosmé. Při slavnostním zahájení letošního ročníku ekologické akce v Kostelci nad Orlicí došlo i na odemykání řeky Orlice podle vodáckých tradic. V té době už však měla „zelená rota“ vysokoškoláků plné ruce práce, aby trasa z Třebechovic pod Orebem do Svinar zářila čistotou.

Kontakt:
    Mgr. et Mgr. Lenka Kašparová
    Referát pro vnější vztahy a komunikaci
    Filozofická fakulta Univerzity Hradec Králové
    e-mail: lenka.kasparova.1@uhk.cz