Zaregistrujte se do Absolventského klubu UHK a zůstaňte ve spojení
30. května 2018 | 17:00 | Mediální studovna Univerzitní knihovny
Připomeňte si s námi důležitá „osmičková“ výročí
Univerzitní knihovna nabízí školení v oblasti databází
UHK bude v září 2018 pořádat prestižní mezinárodní vědeckou konferenci
    28.04.2015

Výstava fotografií z cyklu Člověk a víra

V úterý 28. dubna 2015 v 16 hodin proběhne na Univerzitě Hradec Králové v Galerii T v Objektu společné výuky vernisáž výstavy fotografa Romana Albrechta, která náleží do projektu Člověk a víra. Na základě dohody mezi Univerzitou Hradec Králové a královéhradeckého římskokatolického biskupství bude na univerzitě po dva týdny vystavena desítka velkých uměleckých fotografií zachycujících zdejší katedrální chrám sv. Ducha.

Projekt Člověk a Víra a jeho Iniciativa, Fotografové pro církve ČR

Motto: Duchovní prožitek, kvalitní fotografie, osobní růst.

Projekt Člověk a víra vznik na podzim roku 2011 v Praze a jeho zakladatelem je Roman Albrecht, partnery Václav Chaloupka, Irena Grimová a Miroslav Snopek. V roce 2014 vznikla iniciativa se záměrem rozšířit svou činnost na celou ČR. Nyní iniciativa čítá více než 40 fotografů a byla arcibiskupem Janem Graubnerem zaštítěna a představena ČBK. Cílem projektu je vytvořit kvalitní fotografie, které pomohou evangelizačním snahám církevních společenství i jednotlivců.
    Poskytujeme akreditaci církevních fotografů, pomoc při zavádění pravidel a usměrnění ostatních fotografů a v neposlední řadě spolupráci s mládeží při výuce fotografie. Dlouhodobě si klademe za cíl publikovat fotografie pod Katolickou církví v ČR, které budou dosahovat jejího tisíciletého uměleckého standardu, a to formou služby.

Pro fotografy iniciativy klademe důraz na duchovní prožitek, konzistentní kvalitu odevzdaných fotografií a na osobní růst fotografů v oblasti fotografické, etické a církevní (poskytujeme mentory a školení). Pro novináře a účastníky obřadů poskytneme uživatelsky přívětivou distribuci fotografií s garancí ošetření autorských práv.

Snímky si na www.clovekavira.cz a Facebooku prohlíží na 65 tisíc lidí, což je jedna z největších návštěvností mezi církevními weby, pořádáme výstavy (Praha-návštěvnost 7740 lidí, Olomouc-právě probíhá), poskytujeme fotografie na weby diecézí a farností a také do tisku a periodik.

Na fotografiích zobrazujeme duchovní rozměr člověka - že víra v Boha patří k základním lidským potřebám, že věřit je normální, prezentujeme též skvosty sakrální architektury a české duchovní tradice.

Přesto že je naše fotografická služba prováděna zcela zdarma, jsou třeba finanční prostředky na pořádání výstav a zajištění provozu databáze fotografií. Proto jsme závislí na finanční podpoře sponzorů a mecenášů, díky které budeme moci i v budoucnu fungovat.

• Více z Tiskove-zpravy

Naposledy upraveno: Čáslava Karel, 27.4.2015 16:38