21. srpna 2018 | 18:30 | Masarykovo náměstí
Přesvědčte se na stránkách Národní technické knihovny
Noc vědců | 5. října 2018 | kampus UHK
Zaregistrujte se do Absolventského klubu UHK a zůstaňte ve spojení
UHK bude v září 2018 pořádat prestižní mezinárodní vědeckou konferenci
    18.02.2016

Vejška se představí středoškolákům

FIMka LIVE aneb komentované procházky fakultou je akce určená hlavně pro ty středoškoláky, kteří zatím váhají, kde stráví své další studentské roky. Z iniciativy studentů Fakulty informatiky a managementu UHK tak vznikl nápad představit potenciálním spolužákům školu tak trochu jinak, neformálně. Vysokoškoláci zájemce rádi provedou výukovými a relaxačními prostory budovy a hlavně přidají svůj pohled na studium, názory, zkušenosti.

Řada středoškoláků cítí při kontaktu s akademiky ostych a bojí se vyslovit některé otázky, které s jejich možným budoucím studiem souvisejí. Komunikace s vrstevníky je pro ně mnohem přirozenější, méně formální a přitom velice oceňovaná. O tom jsme se mimo jiné přesvědčili i v rámci dne otevřených dveří v tzv. kavárně u věčného studenta. Nápadu našich studentů si velice ceníme a jsme rádi, že jsou ochotni svoji fakultu představit i dalším generacím studentů,“ říká proděkan pro studijní záležitosti, docent Tomáš Kozel.

Jedním z průvodců po FIMce a zároveň autorů nápadu je Václav Kňourek, student oboru Informační management. Bakalářská práce ho přivedla k tématu propagace fakulty. Výsledkem je úspěšné video s názvem Odpal z Hradce, které je součástí letošní webové propagační kampaně fakulty. „Při tvorbě snímku Odpal z Hradce jsme se s kolegou Pavlem Tučkem snažili představit naši fakultu netradičním, ale věcným způsobem. Základním stavebním kamenem videa byla myšlenka, že FIMka je moderní fakultou, která jde s dobou. S lehkou nadsázkou se skutečnými akademiky v hlavních rolích jsme přitom chtěli upozornit hlavně na rozvoj vědecké činnosti na fakultě,“ říká autor videa a dodává: „I když univerzitní videa jsou oblíbeným zdrojem zábavy, není nad vlastní zážitek. Proto koncept neformálních procházek. Máme v plánu studenty přivítat krátkou přátelskou přednáškou, ve které se jim pokusíme sdělit to nejdůležitější, co by o FIMce měli vědět, a pak už vyrazíme na slíbenou prohlídku. Na FIMce to žije a my se o to s Vámi chceme podělit.

Se studenty se můžete setkat 18. 2. nebo 25. 2. 2016 vždy od 14 do 17 hodin, kdy se budou komentované procházky konat.

Na fakultě v současnosti studuje na dva tisíce studentů obory se zaměřením na informatiku, ekonomii, management a cestovní ruch. V tomto roce fakulta plánuje přijmout 700 nováčků. Právě různorodost nabízených oborů je jedním z faktorů, které studenti oceňují. Další silnou stránkou školy je mezinárodní spolupráce. Vyjíždí se na studijní a pracovní stáže nejen do zemí EU, ale i do USA, na Tchajwan, do Thajska či Kazachstánu. Díky rozvinuté spolupráci s praxí nemají absolventi problém se zařazením do praxe.

odkaz na video: https://www.youtube.com/watch?v=gQngvUm8NaY

Ing. Věra Palánová