Zvýhodněné vstupenky pro studenty a zaměstnance UHK!
Nová oficiální kolekce oblečení UHK v prodeji
Univerzitní knihovna zrealizovala záměr v oblasti nákupu e-knih
Zaregistrujte se do Absolventského klubu UHK a zůstaňte ve spojení

Ve škole jako v pokojíčku

Velkorysý dárek si k letošním narozeninám nadělila Fakulta informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové. Ve středu 13. února 2019 byly slavnostně otevřeny zmodernizované prostory fakulty.

Programově i organizačně se narozeninové akce s názvem „Modrý mejdlo“ chopily ve spolupráci s fakultou studentské spolky a organizace. Nabídka zajímavých aktivit určitě příchozí nezklamala a dokázala pobavit.

„Loňská oslava čtvrtstoletí existence fakulty informatiky a managementu vzbudila velký zájem mezi studenty a učiteli, a bylo nám líto čekat na podobnou akci dalších pět let. I včera proto dostali studenti a učitelé možnost předvést svůj talent v úplně jiných oborech a disciplínách, než se na fakultě vyučují. Přednášky naruby, vystoupení hudebních kapel, ukázky bojových sportů či pole dance, karaoke nebo šachy s mistrem, to je jen malý výběr z aktivit, které bylo možné včera na FIMce vidět a zažít,“ říká děkan fakulty profesor Josef Hynek a pokračuje: „Narozeninovou párty jsme spojili i s otevřením nově vybavených a zrekonstruovaných prostor. Během podzimu jsme do nového vybavení učeben a laboratoří investovali více než 6 miliónů korun, za dalších 13 miliónů korun jsme revitalizovali naši aulu a prostředí odpočinkových a relaxačních zón. Všude přibyly očekávané zásuvky k nabíjení notebooků, tabletů a telefonů, a tak máme jistotu, že už nikomu během studia nedojde šťáva. A včerejší párty ukázala, že všichni fimáci mají na začátku semestru dostatek pozitivní energie i bez potřeby dobíjet.“

Mezi hosty, kteří přišli fakultě popřát, byli také zástupci firem a organizací podílejících se na úpravě interiérů fakulty. „Snášíte jim modré z nebe“, komentuje péči o studenty jeden z nich, architekt Miroslav Gebas, dle jehož architektonického návrhu se přestavba realizovala.

Snahu fakulty o lepší podmínky pro studium a odpočinek si pochvalují i studenti. „Vždycky se mi na naší fakultě líbilo. Už na Dni otevřených dveří před několika lety mě zaujalo, jak je moderní. Teď máme na každém patře nově upravené prostory, které vypadají líp než můj dětský pokoj. Moc se mi to líbí a jsem ráda, že se vedení stále snaží vylepšovat nám studentům prostředí. A nová a hezčí relaxační zóna s bufetem? Už dříve nám ji ostatní záviděli a využívali ji i jiní studenti. Teď budou chodit ještě raději,“ hodnotí proměnu Beáta Davidová, studentka oboru Informační management.

Věra Palánová, děkanát FIM UHK

• Více z Tiskove-zpravy