Dofoukni si mozek vědomostmi! U nás ho nahustíš nejlíp.
UHK International Day | 21. 11. 2018
5. univerzitní hokejové derby: UHK vs. UPCE | 13. 12. 2018
Univerzitní knihovna zrealizovala záměr v oblasti nákupu e-knih
Připomeňte si s námi důležitá „osmičková“ výročí
Zaregistrujte se do Absolventského klubu UHK a zůstaňte ve spojení
    19.10.2015

Univerzita ocení zakladatele spolupráce s Tchaj-wanem

Přes dvě stovky královéhradeckých studentů na tchajwanských univerzitách, naopak největší skupina Tchajwanců studujících na českých univerzitách zapsaná v Hradci Králové, nadto dvě česko-tchajwanské svatby. To je výsledek dvanácti let spolupráce Univerzity Hradec Králové (UHK) nyní již s deseti univerzitami v Čínské republice Tchaj-wan. Za zásluhy o její mimořádný rozvoj převezme v úterý 20. října 2015 profesor Guor Rurng Shieh Medaili rektora Univerzity Hradec Králové.

Guor Rurng Shieh v současnosti působí na Kao Yoan University na Tchaj-wanu a v roce 2003 byl iniciátorem mise představitelů královéhradecké univerzity do své země, která položila základ nebývale mohutnému proudu vzájemné akademické výměny studentů a vyučujících. Z počátečních tří vysokých škol spolupracujících z královéhradeckou univerzitou se počet partnerů rozrostl již na deset. Tchajwanskou zkušenost dnes již ve svém životopise při žádosti o zaměstnání uvádějí mnozí absolventi všech čtyř univerzitních fakult a ústavu.

S ohledem na vysokou intenzitu vzájemných vztahů a na význam Univerzity Hradec Králové v této oblasti se slavnostního aktu udělení Medaile rektora zúčastní také představitelé tchajwanského zastupitelského úřadu, jímž je Tchajpejská hospodářská a kulturní kancelář v Praze, v čele s vedoucím úřadu panem Sheau-Jung Lu. Profesor Guor Rurng Shieh převezme vyznamenání z rukou rektora univerzity profesora Josefa Hynka při akademickém obřadu imatrikulace studentů prvního ročníku Fakulty informatiky a managementu UHK, který začíná 20. října 2015 ve 12 hodin v aule Objektu společné výuky (Hradecká 1227) v Hradci Králové.

Obřad je přístupný veřejnosti i zástupcům médií, možnost pořízení fotografií trvá v průběhu celého aktu.

PhDr. Ondřej Tikovský, Ph.D.
    kancléř a tiskový mluvčí

• Více z Tiskove-zpravy