Co Vás zajímá?
Nová oficiální kolekce oblečení UHK v prodeji
NN NIGHT RUN Hradec Králové 2019
Univerzitní knihovna zrealizovala záměr v oblasti nákupu e-knih
Zaregistrujte se do Absolventského klubu UHK a zůstaňte ve spojení
  30.04.2018

  UHK zahájí cyklus promítání „osmičkových“ filmů

  Čest a sláva. To bude první film, který na Univerzitě Hradec Králové odstartuje cyklus promítání snímků v rámci projektu k připomenutí významných státních výročí v roce 2018. Projekce se uskuteční ve středu 2. května od 16.30 hodin v aule Objektu společné výuky UHK (Hradecká 1227).

  Cílem série promítání československých filmů „osmičkových“ let je kulturně historické ohlédnutí za významnými událostmi 20. století optikou filmové kamery. Bude se jednat o filmy natočené v „osmičkových“ letech nebo snímky reflektující daná období uměleckou formou. Projekce bude vždy uvedena odborníkem na dané téma.

  Film Čest a sláva natočil režisér Hynek Bočan a hlavní roli rytíře Ryndy ztvárnil Rudolf Hrušínský. Spolu s ním se diváci přenesou do roku 1647, do konce třicetileté války. Další projekce bude následovat o týden později, tedy 9. května opět od 16.30 hodin v univerzitní aule. Hudební krimikomedii Zločin v šantánu natočil režisér Jiří Menzel podle předlohy Josefa Škvoreckého. Vystupují v něm převážně lidé spjatí s divadlem Semafor, Jiří Suchý, Jiří Grossman, Jiří Šlitr či Eva Pilarová. Film měl premiéru 20. prosince 1968.

  Další promítání bude následovat 6. června a následně na podzim. Projekce jsou určeny studentům i široké veřejnosti. Vstup zdarma.

  Lenka Kašparová
    • Více z Tiskove-zpravy

Naposledy upraveno: Novák Jakub, 30.4.2018 14:27