Dofoukni si mozek vědomostmi! U nás ho nahustíš nejlíp.
UHK International Day | 21. 11. 2018
Udělení čestného doktorátu Ing. Janu Petrofovi | 28. 11. 2018
5. univerzitní hokejové derby: UHK vs. UPCE | 13. 12. 2018
Univerzitní knihovna zrealizovala záměr v oblasti nákupu e-knih
Připomeňte si s námi důležitá „osmičková“ výročí
Zaregistrujte se do Absolventského klubu UHK a zůstaňte ve spojení

Studenti UHK darují dobro od kosti

Udělat dobrý skutek, darovat kostní dřeň, zachránit lidský život. To je cílem akce, kterou 24. dubna 2018 pořádá Filozofická fakulta Univerzity Hradec Králové ve spolupráci se společností Alma mater. Konat se zde bude zápis do Českého národního registru dárců dřeně.

Přihlásit se do registru dárců kostní dřeně budou moci všichni studenti a zaměstnanci od 18 do 35 let. Zájemci se nemusejí bát nepříjemných odběrů krve. Odběry DNA budou prováděny bezbolestně vatovou tyčinkou a celý zápis včetně vyplnění krátkého dotazníku potrvá přibližně čtvrt hodiny.

„Považuji za přirozené usilovat o to, aby i akademické instituce, tedy naši studenti a vyučující, přispívaly k šíření dobré věci. Vždyť každý člověk zapsaný v registru má šanci někomu zachránit život a co je lepším pocitem než to, že zrovna vy jste nadějí pro někoho jiného,“ vysvětluje děkanka FF UHK Pavlína Springerová, proč se rozhodla projekt podpořit.

Univerzita Hradec Králové tak může přispět k nejedné záchraně lidského života, jelikož se stále nedaří pro každého čtvrtého pacienta vhodného dárce kostní dřeně nalézt. Zápis do registru se koná v úterý 24. dubna 2018 od 10 do 13 hodin v učebně B12 na Filozofické fakultě UHK (náměstí Svobody 331).

Lenka Kašparová

• Více z Tiskove-zpravy