21. srpna 2018 | 18:30 | Masarykovo náměstí
Přesvědčte se na stránkách Národní technické knihovny
Noc vědců | 5. října 2018 | kampus UHK
Zaregistrujte se do Absolventského klubu UHK a zůstaňte ve spojení
UHK bude v září 2018 pořádat prestižní mezinárodní vědeckou konferenci
    06.05.2015

Slavnostní zahájení výstavby nové budovy Přírodovědecké fakulty Univerzity Hradec Králové

Univerzita Hradec Králové ceremoniálně zahájí výstavbu nové budovy Přírodovědecké fakulty. Slavnostní akt poklepání základního kamene se uskuteční ve středu 6. května 2015 od 14 hodin ve vysokoškolském areálu Na Soutoku v Hradci Králové (Hradecká 1227) za účasti zástupců univerzity, ministerstva školství a generálního zhotovitele stavby.

Pro přítomné novináře budou na místě připraveny podrobné informace. Ze základních údajů uvádíme, že náklady na výstavbu a vybavení interiérů budovy dosáhnou k půl miliardě korun. Kapacita budovy postačí pro více než tisícovku studentů a přibližně sto sedmdesát zaměstnanců. Přírodovědecké fakultě začne dokončený objekt sloužit od září roku 2017.

Univerzitní kampus „Na Soutoku“ tvoří dva stávající objekty sloužící Pedagogické fakultě a Fakultě informatiky a managementu, které byly postupně otevřeny v roce 1997 a 2008. Nový objekt, jehož generálním dodavatelem je GEMO OLOMOUC, spol. s r.o., nemá být poslední stavbou v areálu. Na výukové objekty naváže v budoucnu sportovní hala připravovaná jako společné zázemí pro aktivity všech hradeckých vysokých škol i veřejnosti.

Podrobnější informace můžete nalézt v předchozí tiskové zprávě.

Kontakt:

PhDr. Ondřej Tikovský, Ph.D.
    kancléř a tiskový mluvčí

Vizualizace budovy Přírodovědecké fakulty Univerzity Hradec Králové