Noc vědců | 5. října 2018 | kampus UHK
JobStart | 16. října 2018 | budova A
Knižní veletrh | 2. října 2018 | budova A
Stáhněte si nové číslo Zpravodaje UHK v elektronické podobě
Přesvědčte se na stránkách Národní technické knihovny
Připomeňte si s námi důležitá „osmičková“ výročí
Zaregistrujte se do Absolventského klubu UHK a zůstaňte ve spojení
    23.02.2016

Setkání studentů a firem přináší oboustranný prospěch

Již osmým rokem přivítá Fakulta informatiky a managementu na své akademické půdě v areálu Na Soutoku veletrh pracovních příležitostí s názvem HIT kariéra.

Více než pětadvacet subjektů, regionální, celostátní i nadnárodní společnosti, bude mít možnost oslovit studenty formou odborné přednášky, prezentačního stánku nebo informačního posteru. Studenti také mohou probrat se zástupci jednotlivých společností témata, jejichž zpracování si firmy zadaly dle svých požadavků ve formě praktických projektů nebo závěrečných prací. A možná zde najdou i svého budoucího zaměstnavatele či inspiraci k podnikání.

V rámci veletrhu zazní série přednášek nabízející zajímavá témata, například: Pojď se bavit praxí a vytučni si peněženku!, Jak se prezentovat na sociálních sítích, Jak rozvíjet startup, Jak získat IT zkušenosti v zahraničí, Quo vadis, teambuilding? a další.

HIT kariéra je již tradiční akcí, kterou fakulta poprvé připravila v roce 2008 ve spolupráci s Hradeckým IT klastrem. V průběhu osmi let se z původní komorní akce stala událostí, které se rády účastní i velké společnosti jako je IBM, PricewaterhouseCoopers nebo Česká spořitelna“, uvádí předsedkyně Hradeckého IT klastru, proděkanka Petra Poulová.

Ani letos nebude v programu dne chybět setkání zástupců fakulty a firem s názvem Modrá fakulta – váš partner, které přispěje diskuzí všech zúčastněných k hledání nových možností pro vzájemné partnerství.

Letošní ročník navazuje i na loňskou novinku, tedy soutěžní prezentaci TRIANGL: Praxe - Student – Podnikání,  jejímž cílem je podpořit další formy spolupráce studentů, firem a univerzity. Studenti představí své práce zaměřené mimo jiné na mobilní aplikace, robotiku nebo software pro inteligentní řízení domácnost,“  dodává proděkanka Petra Poulová.

Veletrh se bude konat v úterý 23. února 2016 od 9.00 do 16.00 hod. v přízemí budovy FIM UHK, Hradecká 1249/6, Hradec Králové. Soutěž TRIANGL se uskuteční od 13.00 do 14.30 hod. v učebně J3. Vstup volný.

Pozvánka včetně podrobného PROGRAMU.

Ing. Věra Palánová
    propagace a komunikace